Subajah: niosę ludziom miłość

W naszym studiu pojawił się gość, który występował obok artystów takich jak: Max Romeo, Twinkle Brothers i Aswad. Światło dzienne ujrzał właśnie jego najnowszy krążek "Architect".
Subajah, Maken i Marcin Bobkowski w studiu
Subajah, Maken i Marcin Bobkowski w studiuFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Subajah: niosę ludziom miłość
Opis

Subajah wyróżnia się muzycznie, tworząc melodyjny wszechświat przepełniony poezją i emocjami. Zainspirowany tradycjami oraz rytmami Afryki i Karaibów, rozwinął swój "wieloramienny styl", głęboki dźwięk zbudowany na kompozycjach, które często określane są jako deep roots reggae.  W Czwórce opowiadał o swoim krążku "Architect", ale mówił także o życiu pozamuzycznym. - Moje korzenie to Francja i Martynika. Dziś mieszkam w Londynie od 10 lat, ale jestem obywatelem świata i niosę miłość tak wielu ludziom, jak to tylko możliwe - opowiadał w Czwórce.

Artysta zagościł w Polsce po raz pierwszy. W Czwórce rozmawialiśmy o jego wrażeniach podczas tej podróży, muzycznych fascynacjach, ale także produkcji płyty "Architect". Subajah zaś, na żywo, wraz z Marcinem Bobkowskim, zaprezentował jeden z numerów. Marcin Bobkowski opowiadał o swojej działalności na londyńskim rynku muzycznym.


Subajah i marcin Bobkowski zagrali na żywo w Czwórce Subajah i marcin Bobkowski zagrali na żywo w Czwórce

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której m.in. spotkania z muzyką etniczną i zapowiedź targów Womex, które w tym roku odbędą się w Katowicach.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Subajah (wokalista), Marcin Bobkowski (Sound Flower Music)

Data emisji: 16.10.2017

Godzina emisji: 22.07

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista