Violinbwoy. Jak skrzypek zamieszkał w dubstepie i blacku

Skrzypek z Wrocławia, producent muzyczny z własną wizją i niepowtarzalnym brzmieniem smyczków w połączeniu z ciężkim dubem, właśnie powrócił z Londynu, a na rynku ukazała się jego nowa płyta "Dod", co oznacza po norwesku śmierć.
Mirosław Maken Dzięciołowski i Wojciech Violinbwoy Przysiężny w studiu
Mirosław "Maken" Dzięciołowski i Wojciech "Violinbwoy" Przysiężny w studiuFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Violinbwoy. Jak skrzypek zamieszkał w dubstepie i blacku
Opis

Wojciech Przysiężny, czyli Violinbwoy swój pierwszy album wydał 10 lat temu, dziś ma na koncie kolejne płyty, EP-ki i koncerty w kilku krajach, a także współpracę z najważniejszymi składami w Polsce i Europie. - Dubstep do tej pory stawiał nieprzekraczalne granice, ale okazało się, że nie musi tak być. Miałem obawy, że połączenie go z brzmieniem skrzypiec może zwyczajnie nie mieć racji bytu. Jeśli jednak bym tego nie zrobił, prawdopodobnie nie zrobiłbym nic - opowiadał w Czwórce.

Jak wyglądały jego koncerty w Wielkiej Brytanii i za co Wojciech Przysiężny pokochał norweski black metal, do słuchania którego właśnie powraca i którego słucha "w zimne noce przy otwartym oknie"? Jak powstawała płyta "Død" i jak wyglądają jego - pełne improwizacji - koncerty od kulis? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy ze studia Czwórki.

Posłuchaj także nagrania drugiej godziny audycji "Strefa Dread", 30. 10.2017, w której mnóstwo dobrej muzyki.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Wojciech Przysiężny (Violinbwoy, skrzypek, producent muzyczny)

Data emisji: 30.10.2017

Godzina emisji: 22.07

kd/ac

Playlista
Tagi

Playlista