X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dominika Dominiak: mantra to muzyka serca i umysłu

- Mantry są aspektem duchowości, który przywołujemy do swojej świadomości, żeby wydobyć to światło, które jest w nas i we wszystkim, co nas otacza. Chodzi o dotarcie do czystej, boskiej istoty, którą jesteśmy - opowiadała Dominika Dominiak wokalistka i artystka.
Dominika Dominiak (wokalistka tworząca mandale i mantry)
Dominika Dominiak (wokalistka tworząca mandale i mantry)Foto: czwórka
O Audycji
Tytuł Mantry - dźwięki serca i umysłu
Prowadzący Mirosław "Maken" Dzięciołowski
Opis

Rysuje mandale i nagrywa mantry. Jej najnowszy singiel był nagrywany w kultowym Grafton Studio w Kingston, a pełnowymiarowy album nabiera szlifów w studiu Leszka Możdżera. O muzyce, którą tworzy mówi, że jest melodią umysłu i serca. - Słowo "mantra" wywodzi się ze starożytnego języka sanskrytu. Człon "man" ma podwójne znaczenie: oznacza jednocześnie "umysł" i "serce" oraz "tra" oznaczającego projekcję. Jest udowodnione naukowo, że już po dziewięciu minutach słuchania mantr nasz mózg wchodzi na wyższe stany fal, dzięki którym obie półkule się synchronizują - wyjaśniała.

Artystka przekonywała, że istnieje wiele sposobów praktykowania mantry, a wynikają one z wielu odmian buddyzmu jakie wyewoluowały do współczesnych czasów - Moja mantra jest buddyjska, ale odwołuję się w niej do prakorzeni starożytnych Indii i słowiańskich - mówiła.

Czy filozofia buddyjska, tradycja Słowian i muzyka reggae mogą iść w parze? Dlaczego swoją debiutancką płytę postanowiła nagrać na Jamajce i kogo zaprosiła do współpracy? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Zapraszamy do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji "Strefa Dread", w której także mnóstwo dobrej muzyki >>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Dominika Dominiak (artystka i wokalistka)

Data emisji: 4.12.2017

Godzina emisji: 22.04

ac

Playlista
Tagi

Playlista