Dominika Dominiak: mantra to muzyka serca i umysłu

- Mantry są aspektem duchowości, który przywołujemy do swojej świadomości, żeby wydobyć to światło, które jest w nas i we wszystkim, co nas otacza. Chodzi o dotarcie do czystej, boskiej istoty, którą jesteśmy - opowiadała Dominika Dominiak wokalistka i artystka.
Dominika Dominiak (wokalistka tworząca mandale i mantry)
Dominika Dominiak (wokalistka tworząca mandale i mantry)Foto: czwórka
O Audycji
Tytuł Mantry - dźwięki serca i umysłu
Prowadzący Mirosław "Maken" Dzięciołowski
Opis

Rysuje mandale i nagrywa mantry. Jej najnowszy singiel był nagrywany w kultowym Grafton Studio w Kingston, a pełnowymiarowy album nabiera szlifów w studiu Leszka Możdżera. O muzyce, którą tworzy mówi, że jest melodią umysłu i serca. - Słowo "mantra" wywodzi się ze starożytnego języka sanskrytu. Człon "man" ma podwójne znaczenie: oznacza jednocześnie "umysł" i "serce" oraz "tra" oznaczającego projekcję. Jest udowodnione naukowo, że już po dziewięciu minutach słuchania mantr nasz mózg wchodzi na wyższe stany fal, dzięki którym obie półkule się synchronizują - wyjaśniała.

Artystka przekonywała, że istnieje wiele sposobów praktykowania mantry, a wynikają one z wielu odmian buddyzmu jakie wyewoluowały do współczesnych czasów - Moja mantra jest buddyjska, ale odwołuję się w niej do prakorzeni starożytnych Indii i słowiańskich - mówiła.

Czy filozofia buddyjska, tradycja Słowian i muzyka reggae mogą iść w parze? Dlaczego swoją debiutancką płytę postanowiła nagrać na Jamajce i kogo zaprosiła do współpracy? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Zapraszamy do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji "Strefa Dread", w której także mnóstwo dobrej muzyki >>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Dominika Dominiak (artystka i wokalistka)

Data emisji: 4.12.2017

Godzina emisji: 22.04

ac

Playlista
Tagi

Playlista