Kamil Bednarek o nowej płycie: to mój muzyczny talizman

Jak przekonywał Kamil Bednarek w Czwórce, to odważna płyta, połączenie różnych nurtów. - Wszystko teraz się zmienia i jak też chciałem pójść z duchem czasu. Potrzebowałem świeżości - mówił w rozmowie z Makenem.
Łukasz Bzowski, Kamil Bednarek i Maken
Łukasz Bzowski, Kamil Bednarek i Maken Foto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Kamil Bednarek o nowej płycie: to mój muzyczny talizman
Opis

- Myślę, że każdy artysta na pewnym etapie kariery zaczyna być gotowy na zmiany. Ja kocham reggae, uwielbiam ten gatunek i zawsze będę go grał, ale nie lubię szufladkowania - tłumaczył Kamil Bednarek. - Kawałek "Zabieram cię na trip" jest połączeniem reggae i funku. Strasznie mi się podoba, i kiedy gramy go z zespołem na próbach - nie możemy doczekać się nowej trasy koncertowej - mówił.

Zobacz także Kamil Bednarek wystąpił w Czwórce - koncert >>>

W audycji mówiliśmy także o okładce nowego krążka, która stała się dla Bednarka "muzycznym talizmanem". Jak miała wyglądać pierwotnie i dlaczego tamta wizja uległa zmianie? Czy Kamil Bednarek ma swój talizman, z którym nigdy się nie rozstaje? Jak przebiegały prace nad płytą i dlaczego Bednarek planuje nagrać koleną wyłącznie w nurcie reggae? O tym mówiliśmy w studiu Czwórki.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania pierwszej godziny audycji "Strefa Dread", w której w studiu Czwórki pojawili się Shashamane - w składzie: Krzysztof Kazanowski, Gabriela Budzianowska i Tomasz Płąka.


Shashamane/fot.Czwórka Shashamane/fot.Czwórka

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Kamil Bednarek (wokalista, autor piosenek), Łukasz Bzowski klawiszowiec zespołu Kamila Bednarka, a także Grubsona

Data emisji: 27.11.2017

Godzina emisji: 22.04

Playlista
Tagi
Playlista