"Tribute To Alibabki". Historia polskiego ska pisana na nowo

Projekt "Tribute To Alibabki" ma na celu ukazanie światu roli, jaką legendarna formacja odegrała w historii jamajskiej muzyki w Polsce. - Jest to historia, którą warto opowiedzieć - mówił Janusz "Yasman" Kusz, pomysłodawca.
Janusz Yasman Kusz i Mirosław Maken Dzięciołowski
Janusz "Yasman" Kusz i Mirosław "Maken" DzięciołowskiFoto: Czwórka/Maken
O Audycji
Tytuł "Tribute To Alibabki". Historia polskiego ska pisana na nowo
Opis

W 1965 roku Alibabki wydały singiel "W rytmach Jamajca ska". Były to cztery utwory w kompletnie wówczas jeszcze nieznanym, nowym gatunku muzycznym, później określanym mianem reggae. Dwupłytowy projekt "Tribute To Alibabki" ma opierać się na własnych interpretacjach największych przebojów grupy. Na krążkach usłyszymy takich wykonawców jak Dubska, The Bartenders, zaśpiewa też K.A.S.A. - Jednym z impulsów do rozpoczęcia projektu stała się rozmowa w Ostródzie w 2014 roku. Wówczas pojawili się tam Skatalites, a Doreen Shaffer, po wysłuchaniu nagrań Alibabek, zareagowała z entuzjazmem, bardzo spontanicznie - wspominał Janusz "Yasman" Kusz.

Prace wystartowały niespełna rok później. Jak wyglądało powstawanie projektu na każdym etapie i jak wyglądać ma film dokumentalny o tej historii, który światło dzienne ujrzeć ma jesienią tego roku? Jak zareagowały legendarne Alibabki na pomysł stworzenia "Tribute to..."? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.  

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Janusz "Yasman" Kusz

Data emisji: 14.05.2018

Godzina emisji: 22.04

kd

Playlista
Tagi
Playlista