Adrian Sherwood: lubię patrzeć na muzykę jak na obraz

Adrian Sherwood od ponad 30 lat jest kluczową postacią brytyjskiej sceny muzycznej. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z artystą, w programie grane były m.in. utwory Lee Scratch Perry’ego i Horace Andy, które ukażą się na nowych płytach Adriana Sherwooda dopiero w przyszłym roku.
Mirosław Dzięciołowski i Adrian Sherwood
Mirosław Dzięciołowski i Adrian SherwoodFoto: Maken/Czwórka
O Audycji
Tytuł Adrian Sherwood: lubię patrzeć na muzykę jak na obraz
Opis

Jego kariera jest nierozerwalnie związana z historią reggae, ale bardziej osobisty i radykalny stosunek do dźwięku i jego produkcji czynią go postacią z zasługami wykraczającymi daleko poza jeden tylko styl. Adrian Sherwood od lat występuje ze swoim dub show w klubach i na festiwalach na całym świecie. Wielokrotnie pojawiał się też w różnych konfiguracjach w Polsce. - Jeżeli robisz muzykę, możesz trochę od ludzi wymagać. Taka jest moja wytwórnia. Ja nigdy nie chciałem robić słodkich piosenek o miłości. Nie przeszkadza mi dobry miłosny numer, ale ogólnie mówiąc takich nie robię. Z On-U, od Marka Stewarta poprzez Dub Syndicate, African Head Charge, przez wszystko - robić muzykę to zawsze rzucać wyzwania słuchaczowi lub próbować go zaangażować - mówił w rozmowie z Makenem Adrian Sherwood.

Adrian Sherwood/fot. Maken/Czwórka Adrian Sherwood/fot. Maken/Czwórka

W jaki sposób Adrian Sherwood stara się łączyć idee punka z reggae? Jak wspomina pewien wyjątkowy koncert The Ramones i które utwory do dziś podnoszą go na duchu? Jak łączy się według niego hasło "Disturbing the comfortable, comforting the disturbed" - "Niepokoić zadowolonych, koić niespokojnych"? Co zapamiętał ze swojej pierwszej wizyty w Polsce, którą odbył jeszcze w latach 80. ubiegłego stulecia? O tym w nagraniu rozmowy. 

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania pierwszej godziny audycji "Strefa Dread", 17.09.2018 >>> w której dużo dobrej muzyki.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Adrian Sherwood 

Data emisji: 17.09.2018

Godzina emisji: 23.01

kd/pg

Playlista
Tagi
Playlista