Harrison Stafford i koncept album o dzieciach

- Każdy album Groundation jest kontynuacją poprzedniego, wszystko prowadzi do kolejnej płyty - mówi Harrison Stafford o albumie "The Next Generation". - Od matki i ojca pochodza dzieci, kolejna generacja - dodaje.
Groundation
GroundationFoto: Bridget Farmer/mat.pras.
O Audycji
Tytuł Harrison Stafford i koncept album o dzieciach
Opis

20 lat temu Harrison Stafford, Marcus Urani i Ryan Newman, w ramach jazzowego uniwersyteckiego programu, sformowali grupę Groundation. Pierwszą płytę wydali w 1999 roku. Groundation dziś na swoim koncie ma kilkanaście albumów. "The Next Generation" jest kontynuacją "A Miracle". 

- Ten album skupia się na tym, jakie są narzędzia i jakie są ostrzeżenia, co przekazujemy naszym dzieciom, by dać im nadzieję i siłę na zmierzenie się z tym, co nazywamy wyzwaniami przyszłości - mówi rozmówca Makena. - To bezpośrednia rozmowa z nadchodzącą generacją. 

Wiele piosenek Groundation odzwierciedla to, co wydarza się w życiu Harrisona, aktualnie wraz z żoną wychowuje troje małych dzieci. 

Nowa płyta to też nowy skład Groundation. Z czego wynikają te zmiany? Kim są nowi muzycy, jak wypadają na koncertach? Jakie utwory znajdują się na "The Next Generation"? Jak łączy jazz i reggae i z czego to wynika? O tym w rozmowie ze "Strefy Dread". 


Maken i Harrison Stafford podczas rozmowy przez Skype Maken i Harrison Stafford podczas rozmowy przez Skype

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji "Strefa Dread", 24.09.2018 >>> w której dużo dobrej muzyki.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Harrison Stafford (lider zespołu Groundation)

Data emisji: 24.09.2018

Godzina emisji: 23.01

pj

Playlista
Tagi
Playlista