Roots Cafe z płytą "Koniugacja". "Wybuchowy miks stylów"

Roots Cafe to niebanalne połączenie muzycznych osobowości z charyzmatycznym wokalistą i performerem Góo Ba oraz Adamem Wolskim z Golden Life.
Roots Cafe i Maken w Czwórce
Roots Cafe i Maken w CzwórceFoto: selfie :)
O Audycji
Tytuł Roots Cafe z płytą "Koniugacja". "Wybuchowy miks stylów"
Opis

Pre-industrial-reggae-afro-avant-funk w wykonaniu muzyków takich formacji jak Rocka’s Delight, Vo.kool.ski, Marilyn Monroe, Jazzmassacra, Groont Anssambl, Leszcze, czy Golden Life – tak w październiku 2017 powstał projekt Roots Cafe, a niecały rok później światło dzienne ujrzała ich pierwsza wspólna płyta "Koniugacja". - Muzyka jest pojęciem bardzo szerokim - tłumaczył tę fuzję w Czwórce Adam Wolski. - Sam zawsze byłem otwarty na różne jej rodzaje, a postaci, które mi ją pokazywały jest bardzo wiele.

Zespół Roots Cafe wykonuje utwory, których rolą przewodnią jest transowa rytmika, czyli jak mówią muzycy grupy - "silny puls", oraz elementy reggae i funk. W brzmieniu słychać także folk, muzykę świata, a nawet elementy jazzu. Jak powstaje taki muzyczny miks? I jakie plany na najbliższe miesiące mają artyści z Roots Cafe? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której dużo muzyki >>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: Karol Krzymiński, Adam Wolski (Roots Cafe)

Data emisji: 12.11.2018

Godzina emisji: 22.01

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista