5’Nizza - muzyczna mieszanka niemieszalnych komponentów

- Nasza muzyka to mieszanka komponentów, których teoretycznie nie da się pomieszać. Tak jak my jesteśmy dwojgiem zupełnie różnych ludzi, robiących pewne rzeczy razem - opowiadali o swojej muzyce Sergiej Babkin i Andriej Zaporożec, czyli duet 5’Nizza.
5Nizza
5'NizzaFoto: Maken/Czwórka
O Audycji
Tytuł 5’Nizza - muzyczna mieszanka niemieszalnych komponentów
Opis

Sergiej Babkin i Andriej Zaporożec pochodzą z Charkowa. Duet stworzyli w 2000 roku i do dziś na koncie mają dwa studyjne albumy "Piatnica" (2003) i "05" (2005) i kilka singli. W swojej twórczości łączą różne style muzyczne - od reggae, przez hip-hop i beatbox aż po muzykę kabaretową, jazzową i rockową. Stawiają jednak na minimalizm i nie starają się zdobywać serc słuchaczy na siłę. - Po prostu pojawiliśmy się w odpowiednim czasie, to cała tajemnica sukcesu - mówili w rozmowie z Makenem. - Tego nie dałoby się już powtórzyć. Naszą muzykę robimy szczerze i nie staramy się na siłę wpisywać w kulturę masową - opowiadali o swojej twórczości.

Maken i 5'Nizza podczas wywiadu/Czwórka Maken i 5'Nizza podczas wywiadu/Czwórka

Ukraiński duet gościł w Polsce podczas One Love Music Festival 2018 we Wrocławiu. Jak podoba im się w naszym kraju? Jak powstają ich nagrania i dlaczego 5’Nizza stawiają na minimalizm? O tym w nagraniu rozmowy. Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji "Strefa Dread" >>> w której dużo dobrej muzyki.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Sergiej Babkin i Andriej Zaporożec (duet 5’Nizza)

Data emisji: 17.12.2018

Godzina emisji: 22.01

kd/abi

Playlista
Tagi
Playlista