Michał Buchwald: " Śpiewaj i tańcz" nie oddawało stylu Gedeon Jerubbaal

- Naszym wspólnym punktem było granie. Byliśmy jedną, dwupokoleniową ekipą. Ludzie ze "starego" Gedeona i ci, którzy grali w nim do niedawna - mówił perkusista zespołu, Michał Buchwald.
Perkusista Michał Buchwald, Maken
Perkusista Michał Buchwald, MakenFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Michał Buchwald: wspólnym mianownikiem była muzyka
Opis

- Pierwsze koncerty Misty in Roots zainspirowały Gedeona do grania muzyki reggae. Zaczęli grać reggae, bo korzenie zespołu wywodzą się z muzyki punkowej - opowiadał. Zespół istniał oficjalnie do roku 1988, ale mocno zapisał się w pamięci nie tylko fanów reggae. - Udało się dzięki wspólnej, z kilkoma popularnymi wtedy zespołami, ogólnopolskiej trasie koncertowej - wspominał gość Czwórki. - Zagrali wtedy dużo koncertów, które zaowocowały rozpoznawalnością - wspominał. 

Zespół wyprodukował też pierwszy w Polsce teledysk reggae. - Klip do niego niestety zaginął - mówił muzyk i wspominał, że był to jednocześnie najbardziej znany i odbiegający od stylu zespołu utwór. 

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji "Strefa Dread", 1.04.2019 >>>

Dlaczego muzycy Gedeon Jerubbaal nie przepadali za "Śpiewaj i tańcz"? Co stało się z materiałem nagranym wspólnie z Adrianem Sherwoodem? W rozmowie z poznańskim perkusistą rozmawialiśmy także o historii tamtejszej sceny reggae, wspominaliśmy zmarłego niedawno basistę takich zespołów jak Gedeon Jerubaal czy Inity Dub Mission, Zbyszka 'KenJah' Kendzia i wysłuchaliśmy wyjątkowej wersji utworu "Love And Hatred Dub".

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Michał Buchwald (perkusista, członek wielu poznańskich składów reggae m.in. Gedeon Jerubbaal)

Data emisji: 1.04.2018

Godzina emisji: 22.01

ac/pj

Playlista
Tagi
Playlista