"Cho na bibe". Grupa Chonabibe powraca z nową płytą

- To z pewnością najbardziej dynamiczna i roztańczona płyta w naszym dorobku, co nie oznacza, że jest też najbardziej "lekka" - mówił Jahdeck Hubert Pyrgies.
Mirosław Maken Dzięciołowski i Hubert Jahdeck Pyrgies
Mirosław "Maken" Dzięciołowski i Hubert "Jahdeck" PyrgiesFoto: Adam Świetlicki/Czwórka
O Audycji
Tytuł "Cho na bibe". Grupa Chonabibe powraca z nową płytą
Opis

Chonabibe, muzyczny skład z Lublina, po czterech latach wydał właśnie kolejny krążek. "Cho na bibe" to trzeci długogrający album muzyków, premierę zaplanowano na 22 maja. - Chcieliśmy stworzyć krążek, który sprawdzi się zarówno na spotkaniu ze znajomymi, ale także na wakacjach, w samochodzie, czy na szeroko pojętych imprezach - mówił gość Makena. - Chyba udało nam się w czasach, gdy trzeba troszkę bić na alarm, mówić o rzeczach mało przyjemnych, zrobić płytę, która porusza te kwestie w sposób alternatywny. Starałem się skupić na rzeczach pozytywnych - tłumaczył.

Co wspólnego ma tytuł płyty z nazwą zespołu i co oznacza słowo "biba" dla samego Huberta Pyrgiesa? Dlaczego tym razem muzycy Chonabibe zdecydowali się wydać nagrania w tradycyjnej, płytowej formie, a nie jak to miało miejsce w przypadku albumu "Panoramy" - na pendrajwie?

POSŁUCHAJ TAKŻE Jahdeck u Makena w "Muzycznym Lunchu" - wywiad >>>

Mirosław "Maken" Dzięciołowski i Hubert "Jahdeck" Pyrgies/Adam Świetlicki Mirosław "Maken" Dzięciołowski i Hubert "Jahdeck" Pyrgies/Czwórka

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

ProwadziMirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: Hubert "Jahdeck" Pyrgies (wokal, beatbox, teksty - grupa Chonabibe)

Data emisji: 20.05.2018

Godzina emisji: 22.01

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista