X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

I Grades. Od hip-hopu do własnej płyty reggae

Basia i Magda spotkały się 10 lat temu nagrywając refreny do hip-hopowej nawijki swoich kolegów. Jak trafiły do świata reggae i wydały własny album na Jamajce? 
Maken i I Grades
Maken i I GradesFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł I Grades. Od hip-hopu do własnej płyty reggae
Opis

"Introduction" to długo wyczekiwana płyta Magdy "Jazzy" Dzięgiel i Basi "Barbarosie" Miedzińskiej. 

- Spotkałyśmy się pierwszy raz 10 lat temu we Wrocławiu, naszym mieście - mówi Basia. - Robiłyśmy wtedy całkiem inną muzykę. Obracałyśmy się w kręgach bardziej hip-hopowych. Spotkałyśmy się przy okazji kręcenia klipu naszych kolegów raperów - dodaje. 

Dziewczyny wcześniej znały się w świecie wirtualnym, komentowały swoje utwory, dawały sobie rady. - Nasze spotkanie musiało się kiedyś wydarzyć - dodaje Magda. - Gdy doszło do niego czułyśmy się, jak byśmy się znały od zawsze. 

W świat reggae wciągnął je Ras Luta. Współpraca z Sizzlą, Mesajah i innymi muzykami i producentami z Jamajki sprawiła, że I Grades zamarzyły o śpiewaniu reggae, nie tylko w chórkach. - Wynikało to z tego, że wokaliści, z którymi współpracowałyśmy, zaczęli podpytywać nas czy nie chciałybyśmy swojego momentu na koncercie - może cover, może coś - wspominają piosenkarki. - Zaczęło się od coverów...

A jak doszło na nagrania albumu "Introduction"? Jak I Grades czują się na bogatej scenie reggae? O tym m.in. w nagraniu "Strefy Dread". 

POSŁUCHAJ TAKŻE nagrania drugiej godziny audycji "Strefa Dread", 1.07.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: Magda "Jazzy" Dzięgiel i Basia "Barbarosie" Miedzińska (I Grades)

Data emisji: 1.07.2018

Godzina emisji: 22.01

pj/kd

Playlista
Tagi
Playlista