X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławek Pakos: jestem zwolennikiem mieszania stylów

Wytwórnia w Moich Oczach ma już 23 lata. A wszystko zaczęło się od pierwszej trasy koncertowej Zion Train w Polsce. 
Sławek Pakos i Maken
Sławek Pakos i MakenFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Sławek Pakos: jestem zwolennikiem mieszania stylów
Opis

W 1996 roku Maken zaprosił zespół i zorganizował w Polsce pierwszą trasę koncertową Zion Train. Dla Sławka Pakosa i jego wytwórni to bardzo ważne wydarzenie. 

- Zaprosiłeś Jarka Kowalczyka, wokalistę zespołu Baksish, ze swoim projektem Tabu duby, do występu przed Zionami - wspomina. - Jarek zadzwonił do mnie z pomysłem, że chce wydać kasetę, ale nie wiedział jak. Zadeklarowałem się, że się tym zajmę, i w ten sposób ta firma powstała. I ty byłeś impulsem i Jarek - dodaje. 

Za rocznicę powstania wytwórni Sławek Pakos uznaje 1 września, bo ta data widnieje w oficjalnych dokumentach. Z tej okazji przygotował też specjalną kompilację "Przestań się bać. W Moich Oczach. Part 1". Jednym z jej utworów jest "Baksish spotyka Zion Train". 

Wyjątkowym podkładem do rozmowy Makena i Sławka Pakosa w tej "Strefie Dread" jest utwór Kryzysu "Jestem już zmęczony" - w nowej, zaskakującej wersji. - Jestem zwolennikiem fuzji, mieszania, wzbogacania stylów, nadawania lokalnego koloryty, robienia czegoś nowego z danego gatunku, nawet z reggae - wyjaśnia gość Czwórki. 

Co jeszcze usłyszymy na urodzinowej kompilacji? Jakie jeszcze zespoły związane są z wytwórnią w Moich Oczach? Co Sławek Pakos myśli kasetach, jako współczesnym nośniku muzyki? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

Zapraszamy również do wysłuchania drugiej godziny "Strefy Dread">>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Sławek Pakos z Wytwórni w Moich Oczach

Data emisji: 2.09.2019

Godzina emisji: 22.01

pj/kd

Playlista
Tagi
Playlista