Sławek Pakos: jestem zwolennikiem mieszania stylów

Wytwórnia w Moich Oczach ma już 23 lata. A wszystko zaczęło się od pierwszej trasy koncertowej Zion Train w Polsce. 
Sławek Pakos i Maken
Sławek Pakos i MakenFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Sławek Pakos: jestem zwolennikiem mieszania stylów
Opis

W 1996 roku Maken zaprosił zespół i zorganizował w Polsce pierwszą trasę koncertową Zion Train. Dla Sławka Pakosa i jego wytwórni to bardzo ważne wydarzenie. 

- Zaprosiłeś Jarka Kowalczyka, wokalistę zespołu Baksish, ze swoim projektem Tabu duby, do występu przed Zionami - wspomina. - Jarek zadzwonił do mnie z pomysłem, że chce wydać kasetę, ale nie wiedział jak. Zadeklarowałem się, że się tym zajmę, i w ten sposób ta firma powstała. I ty byłeś impulsem i Jarek - dodaje. 

Za rocznicę powstania wytwórni Sławek Pakos uznaje 1 września, bo ta data widnieje w oficjalnych dokumentach. Z tej okazji przygotował też specjalną kompilację "Przestań się bać. W Moich Oczach. Part 1". Jednym z jej utworów jest "Baksish spotyka Zion Train". 

Wyjątkowym podkładem do rozmowy Makena i Sławka Pakosa w tej "Strefie Dread" jest utwór Kryzysu "Jestem już zmęczony" - w nowej, zaskakującej wersji. - Jestem zwolennikiem fuzji, mieszania, wzbogacania stylów, nadawania lokalnego koloryty, robienia czegoś nowego z danego gatunku, nawet z reggae - wyjaśnia gość Czwórki. 

Co jeszcze usłyszymy na urodzinowej kompilacji? Jakie jeszcze zespoły związane są z wytwórnią w Moich Oczach? Co Sławek Pakos myśli kasetach, jako współczesnym nośniku muzyki? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

Zapraszamy również do wysłuchania drugiej godziny "Strefy Dread">>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Sławek Pakos z Wytwórni w Moich Oczach

Data emisji: 2.09.2019

Godzina emisji: 22.01

pj/kd

Playlista
Tagi
Playlista