Lee "Scratch" Perry. Jego filozofia życia na krążku "Rainford"

Lee "Scratch" Perry, czyli Rainford Hugh Perry to legendarny jamajski producent muzyczny, autor tekstów i wokalista. Z artystą spotkaliśmy się w czerwcu 2019 roku na festiwalu Inne Brzmienia w Lublinie.
Maken i Lee Scratch Perry
Maken i Lee "Scratch" PerryFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Lee "Scratch" Perry. Jego filozofia życia na krążku "Rainford"
Opis

Jego najnowszy krążek "Rainford", który tworzył wraz z Adrianem Sherwoodem, to bardzo osobista i pełna magii płyta. Album zaczyna się słowami "Ludzie żałujcie". A czego żałuje sam artysta? - Że jadłem to, co jadłem i piłem to, co piłem. Ale przestałem to robić. Byłem uzależniony od spożywania różnych typów mięsa, ale wyszedłem z tego. Zmieniłem swoje życie, odstawiłem też alkohol. Bo stajesz się tym, co jesz i pijesz - tłumaczył swoją filozofię życia w rozmowie z Czwórką.


To nie była pierwsza wizyta Lee Scratch Perry’ego w Polsce. Jak wspomina poprzednie? Czego artysta uczył młodego Boba Marley’a, a w czym wspiera Paula McCartney’a? W rozmowie z Czwórką Lee Scratch Perry zdradził także m.in. swoje metody pracy i to, jak codziennie trenuje swój umysł. Co jego praca ma wspólnego z religijnością? W programie przypominamy także fragmenty rozmowy Makena z Adrianem Sherwoodem, który tłumaczy, jak pracuje mu się z Lee Scratch Perrym.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której m.in. rozmowa z muzykami z Jah Love Sound System, którzy opowiedzą o 10-leciu swojego składu i imprezach związanych z tym jubileuszem >>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Lee "Scratch" Perry

Data emisji: 9.09.2019

Godzina emisji: 22.01


Lee "Scratch" Perry na scenie podczas drugiego dnia festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2019 Lee "Scratch" Perry na scenie podczas drugiego dnia festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2019

kd/pj

Playlista
Tagi
Playlista