X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lee "Scratch" Perry. Jego filozofia życia na krążku "Rainford"

Lee "Scratch" Perry, czyli Rainford Hugh Perry to legendarny jamajski producent muzyczny, autor tekstów i wokalista. Z artystą spotkaliśmy się w czerwcu 2019 roku na festiwalu Inne Brzmienia w Lublinie.
Maken i Lee Scratch Perry
Maken i Lee "Scratch" PerryFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Lee "Scratch" Perry. Jego filozofia życia na krążku "Rainford"
Opis

Jego najnowszy krążek "Rainford", który tworzył wraz z Adrianem Sherwoodem, to bardzo osobista i pełna magii płyta. Album zaczyna się słowami "Ludzie żałujcie". A czego żałuje sam artysta? - Że jadłem to, co jadłem i piłem to, co piłem. Ale przestałem to robić. Byłem uzależniony od spożywania różnych typów mięsa, ale wyszedłem z tego. Zmieniłem swoje życie, odstawiłem też alkohol. Bo stajesz się tym, co jesz i pijesz - tłumaczył swoją filozofię życia w rozmowie z Czwórką.


To nie była pierwsza wizyta Lee Scratch Perry’ego w Polsce. Jak wspomina poprzednie? Czego artysta uczył młodego Boba Marley’a, a w czym wspiera Paula McCartney’a? W rozmowie z Czwórką Lee Scratch Perry zdradził także m.in. swoje metody pracy i to, jak codziennie trenuje swój umysł. Co jego praca ma wspólnego z religijnością? W programie przypominamy także fragmenty rozmowy Makena z Adrianem Sherwoodem, który tłumaczy, jak pracuje mu się z Lee Scratch Perrym.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której m.in. rozmowa z muzykami z Jah Love Sound System, którzy opowiedzą o 10-leciu swojego składu i imprezach związanych z tym jubileuszem >>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Lee "Scratch" Perry

Data emisji: 9.09.2019

Godzina emisji: 22.01


Lee "Scratch" Perry na scenie podczas drugiego dnia festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2019 Lee "Scratch" Perry na scenie podczas drugiego dnia festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2019

kd/pj

Playlista
Tagi
Playlista