X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hip-hop niesie podobne przesłanie jak punk rock czy reggae

Róbrege od dwóch lat nosi imię Roberta Brylewskiego, to on był zawsze łącznikiem między różnymi światami. - Do dziś tak funkcjonuje - podkreśla Vienio. - Wszyscy zawsze się zbierają wokół Roberta. On jest kolektorem. Łączył ludzi, miał powera, żeby grać - dodaje.  
Vienio, Maken i Paprodziad
Vienio, Maken i PaprodziadFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Hip-hop niesie podobne przesłanie jak punk rock czy reggae
Opis

- Robert Brylewski zawsze był orędownikiem takiej tezy, że hip-hop niesie podobne przesłanie jak punk rock czy reggae. Przesłanie kontestujące, przesłanie buntowników, przesłanie ludzi niższych kast, ludzi, którzy apelują o sprawiedliwość, którzy mają niewiele, którzy nie lubią być ciemiężeni, chcą wydobyć się spod bata - mówi gość Makena. - Zawsze on to opowiadał - wy niesiecie to przesłanie. Tylko zmieniła się oprawa muzyczna - dodaje. 

W Czwórkowej audycji Vienio i Paprodziad wspominają swoje pierwsze spotkania z Róbrege i Robertem Brylewskim. - Początkowo hip-hopu na Róbrege nie było - mówi Vienio. - Dosyć późno, moim zdaniem, nastąpiło scalenie różnych środowisk. W Warszawie jednak sceny punkowa, hiphopowa i klubowa zaczęły się przenikać - dodaje.

Róbrege to pamiętny festiwal organizowany w latach 1983-1990, a następnie reaktywowany w 2013 roku i corocznie odbywający się w Warszawie, teraz w dużym namiocie pod Pałacem Kultury i Nauki. A kto tam zagra w tym roku? Czy artyści już grają dla nowego pokolenia słuchaczy?

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: Vienio, Paprodziad

Data emisji: 24.09.2019

Godzina emisji: 22.01

pj

Playlista
Tagi
Playlista