Hip-hop niesie podobne przesłanie jak punk rock czy reggae

Róbrege od dwóch lat nosi imię Roberta Brylewskiego, to on był zawsze łącznikiem między różnymi światami. - Do dziś tak funkcjonuje - podkreśla Vienio. - Wszyscy zawsze się zbierają wokół Roberta. On jest kolektorem. Łączył ludzi, miał powera, żeby grać - dodaje.  
Vienio, Maken i Paprodziad
Vienio, Maken i PaprodziadFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Hip-hop niesie podobne przesłanie jak punk rock czy reggae
Opis

- Robert Brylewski zawsze był orędownikiem takiej tezy, że hip-hop niesie podobne przesłanie jak punk rock czy reggae. Przesłanie kontestujące, przesłanie buntowników, przesłanie ludzi niższych kast, ludzi, którzy apelują o sprawiedliwość, którzy mają niewiele, którzy nie lubią być ciemiężeni, chcą wydobyć się spod bata - mówi gość Makena. - Zawsze on to opowiadał - wy niesiecie to przesłanie. Tylko zmieniła się oprawa muzyczna - dodaje. 

W Czwórkowej audycji Vienio i Paprodziad wspominają swoje pierwsze spotkania z Róbrege i Robertem Brylewskim. - Początkowo hip-hopu na Róbrege nie było - mówi Vienio. - Dosyć późno, moim zdaniem, nastąpiło scalenie różnych środowisk. W Warszawie jednak sceny punkowa, hiphopowa i klubowa zaczęły się przenikać - dodaje.

Róbrege to pamiętny festiwal organizowany w latach 1983-1990, a następnie reaktywowany w 2013 roku i corocznie odbywający się w Warszawie, teraz w dużym namiocie pod Pałacem Kultury i Nauki. A kto tam zagra w tym roku? Czy artyści już grają dla nowego pokolenia słuchaczy?

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: Vienio, Paprodziad

Data emisji: 24.09.2019

Godzina emisji: 22.01

pj

Playlista
Tagi
Playlista