X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Afrobeats jest jak pizza". Poznaj muzykę Nigerii

JayWise Entertainment to nigeryjski duet mieszkający w Warszawie. Panowie mają na celu promocję brzmień afrobeatowych. Skąd się one wzięły i gdzie można je usłyszeć?
Maken i jego goście: Jide, Dare, Tobi reprezentujący Jaywise Entertainment, KT Management, Oshiswagz Entertainment
Maken i jego goście: Jide, Dare, Tobi reprezentujący Jaywise Entertainment, K&T Management, Oshiswagz EntertainmentFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł "Afrobeats jest jak pizza". Poznaj muzykę Nigerii
Opis

Afrobeats to zupełnie nowy styl muzyki. Maken w "Strefie Dread" przypomina utwór Drake'a "One Dance", dzięki któremu rozpoczęła się światowa popularność tego gatunku. 

Jide i Dare od lat mieszkają w Warszawie. Tu, za namową przyjaciół, zajęli się promocją muzyki. Jaya do Polski przywiodły studia i piłka nożna. - Moja historia była bardzo zabawna - mówi Dare. - Byłem na uniwersytecie w Nigerii. Zdecydowałem się na nowy start, wyruszyć tam, gdzie nikogo nie znam. Moi rodzice byli przeciwko, ale decyzję już podjąłem. Wybrałem uczelnię w Polsce - dodaje. 

Dare i Jide by określić afrobeats używają porównania, którego użył Burna Boy, "że afrobeats jest jak pizza" - ma ona jedną bazę, ale różne składniki można do niej dodawać. Ta muzyka jest wielobarwna, dlatego nazywają ją "beats", a nie "beat". Czwórkowi goście podkreślają, że ich zdaniem w każdym utworze słuchać dziedzictwo Fela Kutiego. 

Na afrobeatsowej scenie zobaczyć można artystów używających elektroniki, ale też tych, którzy korzystają z żywych instrumentów m.in. mówiących bębnów, które kiedyś służyły do porozumiewania się z królami. 

Skąd się wzięła ta muzyka? Czy jakiś szczególny taniec jej towarzyszy? Jakie tematy poruszają artyści afrobeats? Kogo usłyszymy na sobotniej imprezie w klubie Loft44 w Warszawie? 

Zapraszamy również do wysłuchania drugiej godziny "Strefy Dread", w której wyjątkowa rozmowa z z wokalistką zespołu Wicked Dub Division z Włoch, która opowiada o najnowszym krążku zespołu>>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Jide, Dare, Tobi (reprezentujący Jaywise Entertainment, K&T Management, Oshiswagz Entertainment)

Data emisji: 14.09.2019

Godzina emisji: 22.01

pj

Playlista
Tagi
Playlista