X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skankan - najważniejszy moment w historii polskiego ska

Legenda miała pozostać legendą i nie wracać na scenę. Ale plany zmieniły się i fani zespołu Skankan odetchnęli z ulgą.
Skankan
SkankanFoto: Czwórka/Adrian Zając
O Audycji
Tytuł Skankan - najważniejszy moment w historii polskiego ska
Opis

Wszystko zaczęło się w 1993 roku, kiedy to Szczepan, Wojciech, Dareczek, Małpa i Garczek, powołali do życia zespół, który odegrał znaczącą rolę w historii polskiej muzyki. Muzycy serwowali słuchaczom wybuchową mieszankę ska reggae i rock'n'rolla, a na koncertach tworzyli prawdziwe show. - Robiliśmy też ska-party. To były darmowe imprezy, na których zarażaliśmy naszą pasją innych ludzi. Obowiązywała tylko jedna zasada - my dajemy co bilety, ty przychodzisz ze swoją koleżanką albo kolegą. Te sound systemy przyciągały tłumy - wspominają goście Czwórki.

Muzycy opowiadają także, co robili gdy grupy Madness i The Specials wydawali swoje debiutanckie płyty. - W 1979 roku miałem 9 lat i było mi obojętne, co się dzieje poza moim podwórkiem. Muzyką zaraziły mnie siostry. Jako szczęśliwe posiadaczki przenośnego magnetofonu decydowały, czego będę słuchał. Pamiętam Rolling Stones i Czerwone Gitary. Ska pojawiło się później - mówi Łach.

Jakie były przełomowe momenty w historii zespołu? Dlaczego muzycy postanowili wrócić na scenę? Jaka jest przyszłość Skankana? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: Szczepan Łach, Arek Wychadańczuk, Staszek "raStahu" Student, Sebastian "Stecyk" Steć (Skankan)

Data emisji: 21.10.2019

Godzina emisji: 22.01

kul/ac

Playlista
Tagi
Playlista