X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dźwięki Jamajki w Azji. Wywiad z Johnem Pandit

To specjalne wydanie audycji, poświęcone jamajskiej muzyce w Azji, a w nim m.in. wywiad z Johnem Pandit (Pandit G), współzałożycielem Asian Dub Foundation, nagrany przez Makena podczas One Love Music Festival we Wrocławiu.
Maken i Pandit G.
Maken i Pandit G.Foto: Anna Brzezińska
O Audycji
Tytuł Dźwięki Jamajki w Azji. Wywiad z Johnem Pandit
Opis

John Pandit jest jednym z członków założycieli Asian Dub Foundation, ale obecnie grywa wyłącznie z Asian Dub Foundation  Soundsystem. W rozmowie z Czwórką opowiadał m.in. o historii obu projektów. - Byłem jedną osobą z założycielskiej trójki - ja, Deedar Zaman oraz Dr Das. Oficjalnie założyliśmy zespół latem 1993 roku – wspominał Pandit G. Wraz z przyjaciółmi organizował warsztaty i koncerty dla młodzieży. - Deedar zaproponował, żebyśmy pociągnęli to dalej i zrobili coś więcej razem. Wtedy też młody chłopak z Bangladeszu został zaatakowany w Tower Hamlets. Pierwszy koncert, jaki zagraliśmy, to był benefit na niego.  Na tydzień przed nie mieliśmy jeszcze nazwy, więc ja zaproponowałem Asian Dub Foundation. Nie mieliśmy tak właściwie żadnego planu, ale dziś ADF rozwinął się w różnych kierunkach - mówił muzyk.

Asian Dub Foundation nagrali właśnie nowy krążek i jak przyznał Pandit G. w rozmowie z Makenem, mają nadzieję, że uda się go wydać. Jak wygląda przyszłość Asian Dub Foundation i jakie jeszcze plany mają twórcy tego projektu? O tym w nagraniu rozmowy. Pandit G. opowiadał także o swojej muzycznej pasji, tłumaczył, jakie były i są relacje pomiędzy jamajską i azjatycką diasporą w Wielkiej Brytanii. Jak Jamajczycy reagują na jamajsko-azjatycką fuzję? Wspominał także, dlaczego w 2002 roku, gdy  przyznano mu Order Imperium Brytyjskiego za "zasługi dla przemysłu muzycznego" w związku z pracą w Community Music, odrzucił wyróżnienie.


Maken i Pandit G./fot. Anna Brzezińska Maken i Pandit G./fot. Anna Brzezińska

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której m.in. rozmowa z Markiem Bogdańskim z Dreadsquad, który opowie o trasach koncertowych w Indiach i Japonii. Oprócz tego potężny ładunek muzyki rodem z Azji.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: John Pandit (Pandit G.)

Data emisji: 2.12.2019

Godzina emisji: 22.01

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista