X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Włodzimierz Kleszcz o koncercie "Solidarność Anti-Apartheid". Historia pisana muzyką

13 grudnia upływa 30 lat od koncertu "Solidarność Anti-Apartheid". Wydarzenie to odbyło się w nieistniejącej już hali Stoczni Gdańskiej i stało się jednym z najbardziej znaczących w historii polskiego reggae.
Mirosław Maken Dzięciołowski i Włodzimierz Kleszcz w studiu Czwórki
Mirosław "Maken" Dzięciołowski i Włodzimierz Kleszcz w studiu CzwórkiFoto: Graf. Czwórka
O Audycji
Tytuł Włodzimierz Kleszcz o koncercie "Solidarność Anti-Apartheid". Historia pisana muzyką
Opis

Gość Czwórki wspominał m.in. jak doszło do zorganizowania tego, gigantycznego jak na tamte czasy przedsięwzięcia muzycznego. - Namawiali mnie do tego koledzy, którzy mówili "zróbmy międzynarodowy koncert". To było po obaleniu muru berlińskiego, "aksamitnej rewolucji" Havla, egzekucji Nicolae Ceaușescu. A Nelson Mandela siedział w izolatce 27. rok bez wyroku. Dlatego koncert stał się bardzo poważnym politycznym przedsięwzięciem - wspominał gość Czwórki. - Bezpośrednią inspiracją do organizacji tego koncertu był zresztą utwór "Free Nelson Mandela".

Koncert otworzyło m.in. przemówienie Włodzimierza Kleszcza. Jak podkreślał gość Czwórki, jego ówczesne słowa są aktualne do dziś. O wyjątkowym wydarzeniu, przemowie, którą wygłosił podczas otwarcia "Solidarność Anti-Apartheid", o historii i kulisach tego koncertu, o tym, jak do niego doszło i co sprawiło, ze stał się wydarzeniem politycznym - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W pierwszej godzinie audycji muzycznie wybrzmiała selekcja archiwalnych numerów z koncertu.  

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której m.ni. nagranie rozmowy z zespołem z Litwy - Ministry Of Echology, który wydał właśnie nowy album.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: Włodzimierz Kleszcz (współtwórca koncertu "Solidarność Anti-Apartheid")

Data emisji: 9.12.2019

Godzina emisji: 22.01

kd

Playlista
Tagi
Playlista