The Bartenders i taneczny, winylowy singiel

Po 4 latach od ostatniej wizyty w Czwórkowym studiu, The Bartenders powracają w wyjątkowym stylu. Ich singiel "Tańcz i klaszcz" miał swą radiową premierę w "Strefie Dread". 
The Bartenders  Maken
The Bartenders & MakenFoto: Czwórka
O Audycji

- Przez ostatnie 4 lata działo się sporo, skład nam się powiększył o 5 młodych, mamy nadzieję, w przyszłości muzyków - mówią zgodnie Janusz Rutkowski i Mikołaj Tabako. - Może pod względem muzycznym działo się trochę mniej, ale graliśmy sporo w różnych kolaboracjach - dodają. 

Przez ten czas jednak muzycy nie zapomnieli o ska. W "Strefie Dread" zaserwowali słuchaczom swój najnowszy singiel "Tańcz i klaszcz". Zaprosili również na premierowy koncert, muzyczną ucztę przy dźwiękach ska, na której można będzie usłyszeć The Bartenders i Skankan, który wraca po 10 latach nieobecności. Na deser zapraszają na najgorętszą winylową selekcję taneczną 6T's Club vs Karma Sound. - Ska wypełni całą noc na dwóch parkietach warszawskiego klubu Pogłos - zapowiadają. 

- Singiel "Tańcz i klaszcz" to muzyczna energia, która, mamy nadzieję, zachęci ludzi żeby się poruszać - mówią muzycy The Bartenders. 

Singiel wydany jest na klasycznej winylowej siódemce. Na drugiej jego stronie usłyszymy piosenkę "Cebron". Goście Makena podkreślają jednak, że ci, którzy nie mają gramofonu do odtworzenia czarnej płyty, również będą mogli cieszyć się ich muzyką odtwarzając ją z platformy streamingowej. 

W Czwórkowym studiu Janusz Rutkowski i Mikołaj Tabako zdradzili szczegóły pracy nad piosenkami, podzielili się informacją, że singlem "Tańcz i klaszcz" zaczynają nowy etap w swojej historii, co oznacza m.in. zmianę wytwórni czy menadżera, a także nadchodzącą płytę pełnogrającą.  

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Janusz Rutkowski i Mikołaj Tabako (The Bartenders)

Data emisji: 17.02.2020

Godzina emisji: 22.23

pj/kd

Playlista