Arturas powraca z singlem "Rebel In The Morning"

Sporo zamieszania narobił ostatnio pierwszy clip nowego polskiego wokalisty Arturasa. "Rebel in the Morning" to numer nagrany we współpracy m.in. z Grizzleem z EastWest Rockers.  
Arturas w rozmowie z Makenem o singlu Rebel in the Morning
Arturas w rozmowie z Makenem o singlu "Rebel in the Morning"Foto: screen
O Audycji

Arturas, czyli Artur Piech to muzyk, który zaistniał już kilkanaście lat temu, a na scenie reggae działał wówczas głównie w Jeleniej Górze. - Nie mogłem tego kontynuować z przyczyn rodzinnych, ale jeśli ktoś kocha reggae to od niego nie odchodzi. Ja też nie odrzuciłem tej muzyki, cały czas tworzyłem - wspominał muzyk w rozmowie z Makenem. I choć przez ten czas przeprowadzał się m.in. do Wielkiej Brytanii, a dziś od lat mieszka na emigracji w Niemczech, wciąż tworzy. Efektem tej działalności jest singiel "Rebel In The Morning". - Moja osobista rebelia polega na tym, że nigdy nie przestałem walczyć o to, co jest dla mnie ważne, czyli rodzinę, ale także ekologię - tłumaczył w rozmowie z Czwórką. - Na co dzień pracuję w firmie, w której wykorzystuje się odnawialne źródła energii, staram się żyć w zgodzie z moimi przekonaniami - mówił muzyk.

Clip nagrany został we współpracy z renomowaną niemiecką grupą producencką Oneness Records, wydany przez znaną hiszpańską wytwórnię, umieszczony na kanale największego światowego portalu Reggaeville. - Wychowałem się na wielkich tuzach muzyki, którą wykonuję, zarówno zagranicznych, jak i polskich - podkreślał artysta. I opowiadał o swoich planach, związanych m.in. ze współpracą z artystami ze Śląska, a także m.in. Grizzleem, czyli Kamilem Raciborskim, znanym przede wszystkim z występów w zespole EastWest Rockers. - Jeśli chcemy robić coś na poważnie, pomyśleliśmy, że warto zadziałać soundsystemowo i stworzyć skład, z którym można byłoby grać na żywo - podkreślał Arturas.

 

A na w "Strefie Dread" na playliście sporo dobrej muzyki, tym razem z różnych muzycznych stylów z rodziny reggae i "okołoreggae".

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której autor audycji żegna Tony Allena, zmarłego 30 kwietnia wybitnego nigeryjskiego perkusistę, odpowiedzialnego z Fela Kuti za stworzenie nowego stylu afrobeat. Jak zwykle też masa nowych ciekawych produkcji reggae, dancehall i dub. 

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Arturas (Artur Piech)

Data emisji: .04.05.2020

Godzina emisji: 22.15

kd/pj

Playlista