Mesbrutah z albumem "Tranquility": tworząc go poszukiwałem spokoju

Pierwszy solowy długogrający album Bartka "Mesbrutah" Dzienkiewicza, to zarazem szóste już wydawnictwo z mikrowytwórni Trofika Records, którą prowadzi. - Musiałem dojrzeć do tego, by ją wydać - mówił muzyk, DJ i producent muzyczny w Czwórce. 
Mesbrutah
MesbrutahFoto: mat. pras.
O Audycji

Bartek "Mesbrutah" Dzienkiewicz to dj, muzyk, wokalista i producent. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych, m. in: Experimenthal Dubbing Sessions, The Warmer Brothers, czy Babylon Raus. Dzielił też scenę z takimi artystami jak: Rhythm & Sound w/ Tikiman, Pole, Marko Furstenberg, Zion Train, Kult, T. Love, Asian Dub Foundation, Joint Venture Sound System, Tripswitch, Hatti Vatti, Kwazar, Fischerle czy Vitalis Popoff.

Posłuchaj
64:46 2021_08_09 22_00_56_PR4_Strefa_Dread.mp3 O swojej solowej płycie "Tranquility" i twórczości opowiada Mesbrutah (Strefa Dread/Czwórka) 

- Jako dzieciak uczyłem się przez jakiś czas gry na pianinie, towarzyszył mi też śpiew, miałem epizod z grą na gitarze - wspominał gość Czwórki. Na "poważnie" zaczęło się, gdy jako nastolatek dostał pierwszy sampler. Dziś gość Czwórki tworzy własne kompozycje, a także przetwarza utwory innych, czyli m.in. tj Masala, The Bartenders, Make Progress, Mad Majka, Guiddo, Karpesha, Atjazza - w formule remiksów. Od 2014 roku prowadzi niezależną wytwórnię Trofika Records, gdzie publikuje twórczość artystów z kraju i zagranicy. I choć na scenie muzycznej Mesbrutah obecny jest od wielu lat, dopiero dziś zdecydował się na solowe wydawnictwo. - Przez cały ten czas sporo się działo, wydawałem numery na bieżąco, nie miałem czasu, by usiąść i spokojnie przygotować własny, pełny materiał. To udało się dopiero dzięki pandemii, gdy w dobie lockdownu uciekły mi koncerty - mówił gość Czwórki. - Z drugiej strony, to była też kwestia dojrzałości muzycznej, do której sam musiałem dorosnąć. 

Słuchaj także:
-> Czwórka na Ostróda Reggae Festival 2018. Sprawdź co się działo

Mesbrutah wydał więc album "Tranquility", który premierę miał 3 lipca. To jego pierwszy solowy długogrający krążek, a zarazem szóste już wydawnictwo z mikro wytwórni Trofika Records którą prowadzi. Tytuł nie jest przypadkowy. W tych szalonych czasach poszukiwałem czegoś przyjemnego, możliwości przeniesienia się w inny, być może odrealniony, ale za to spokojniejszy świat - tłumaczył muzyk w rozmowie z Czwórką.

Mesbrutah - Tranquility /mat. pras. Mesbrutah - Tranquility /mat. pras.

Na krążku znajdziemy osiem autorskich kompozycji, a także cztery remiksy stworzone przez Cez14, EVM128, Envee i AKME. Płyta oscyluje w klimatach: chillout, lounge, nujazz, broken beats i dub. Zaproszonych do współpracy zostało wielu wspaniałych gości, wokalistów i instrumentalistów. Pojawili się m.in. Miles Bonny, Brat Lebounceskee, Ania Iwanek, Novika, Artur Bogusławski, Mikołaj Janowski, Maurycy Idzikowski, Buslav, Adam Rosołowski, Paweł Pupek, Tj Foj, Chemist, czy Kwazar. Ten ostatni odpowiada również za mastering materiału, a grafiką zajął się sam Bartek. 

Źr. Mesbrutah/Mesbrutahfeat Miles Bonny - Touching (Not) 

Tracklista:

 1. Touching (Not) feat Miles Bonny
 2. Terrarium feat Brat Lebounceskee
 3. Astronomers
 4. One Two
 5. Space Travel feat Ania Iwanek
 6. Levitate feat Novika
 7. The Heart
 8. Uno Mas
 9. Levitate feat Novika (Cez14 Remix)
 10. Touching (Not) feat Miles Bonny (Evm128 Remix)
 11. Space Travel feat Ania Iwanek (Envee Remix)
 12. The Heart (Akme Remix)

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Bartek "Mesbrutah" Dzienkiewicz 

Data emisji: 10.08.2021

Godzina emisji: 22.05

kd

Playlista