Shamanika i Pablo Raster. Kundalini to jest energia

Shamanika i Pablo Raster właśnie wydali wspólny album "Kundalini Awaken". - Płyta ma zachęcać i motywować do tego, by ludzie manifestowali to o czym marzą i rozwijali swój twórczy potencjał - mówi Natalia Norko, Shamanika. 
Shamanika  Pablo Raster
Shamanika & Pablo RasterFoto: mat.pras.
O Audycji

- Kundalini jest to energia. Praktykuję też jogę kundalini, gdzie jest to też świadomość, nasza świadoma przytomność, uważność twórczy potencjał, który manifestujemy - tłumaczy Shamanika. - Kiedy obudzimy kundalini zaczynamy mieć świadomość naszej ścieżki, naszego przeznaczenia, tego co chcemy przekazać w tym życiu, naszej manifestacji - dodaje. 

Gość Makena zdradza, że długo już pracuje z energią, podkreśla, że już w dużej mierze połączyła się z tą przestrzenią swego serca i bardziej świadomie podejmuje decyzje i wybory. 
Z tradycjami Wschodu łączy się też okładka płyty, na której widnieje znak "jantra" - połączenie dwóch symboli wywodzących się z kultury hinduskiej. - Moje zainteresowanie Wschodem wynika z doświadczenia - podkreśla Shamanika. - Wschód ze mną dobrze wibruje - dodaje. 

Shamanika płytę "Kundalini Awaken" stworzyła wspólnie z Pablo Rastrem, włoskim producentem mieszkającym w Polsce. - Proces powstawania tej płyty był stosunkowo szybki. Zaczęliśmy nad nią pracować latem ubiegłego roku, zanim się rozchorowałem. I potem, gdy już wyzdrowiałem, nagraliśmy go i zmiksowałem go w czasie 2-3 tygodni, bardzo szybko - podkreśla. Muzyk z sentymentem też wspomina pracę z Natalią, z którą praca przebiega w płynny sposób i otwarta jest na rozmowach. - Niektóre kawałki to styl steppa, dub steppa, bliższe moim poprzednim albumom. Ale niektóre z utworów na tej płycie bazują na wolniejszym tempie i to było dla mnie wyzwanie - zdradza.

Na "Kundalini Awaken" usłyszymy liczne flety, instrumenty akustyczne. Shamanika zdradza też jakie teksty znalazły się na płycie, czym były inspirowane i jak łączy jogę z dubem. 

- Myślę, że nic nie jest radykalne, czarne albo białe, a wszystko się we współczesnym świecie przeplata. Można eksperymentować z dźwiękiem, to jest piękne - tłumaczy Natalia. - Joga też się transformuje, płynie, powstają nowe style, nowe ścieżki. Można połączyć święte słowa, święte dźwięki, święte mantry z dubem, który być może jest z całkiem innej tradycji. Dla mnie te rzeczy łączą się bardzo, bo są powtarzalne, transowe - podkreśla. 

Muzycy planowali promocję setów z "Kundalini Awaken" na żywo. Niestety pandemia pokrzyżowała ich plany i przyniosła wiele obaw. Dziś cieszą się z ogromu słuchaczy w serwisach streamingowych i planują występy, nawet na najbliższe lato. 

Zapraszamy do wysłuchania również drugiej godziny "Strefy Dread">>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Shamanika (Natalia Norko) i Pablo Raster

Data emisji: 27.04.2020

Godzina emisji: 22.15

pj/kd

Playlista