Żywica: nie spieszymy się w naszej muzyce

Będziński zespół Żywica wypuścił właśnie na rynek singiel "Walka". Utwór ma ponad sześć minut długości, ale w dorobku mają dłuższe nagrania. - Nie boimy się muzyki i nie chcemy się w niej spieszyć - mówił wokalista i gitarzysta grupy Jacek Karolewski. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Martin Vorel
O Audycji

Paprika Korps promo 1200.jpg
Paprika Korps podbija serca Finów. Jest nowy album!

Żywica to będzińska grupa, która funkcjonuje na muzycznym rynku pod różnymi nazwami od 2003 roku. Wszystko zaczęło się w Bytomskim Centrum Kultury od powstania formacji Rdza. Wcześniej jej muzycy grali m.in. w zespołach Samuel czy Habakuk. - Początkowo musiałem rozpoznać sytuację i sprawdzić, czy to muzyka w której czuję się dobrze - wspominał gość Czwórki. - Jako Żywicy rzeczywiście nie ma nas dużo w muzycznej przestrzeni, rejestrujemy nagrania raz na dłuższy czas - mówił Jacek Karolewski. 

Posłuchaj także Mat Pat: dedykowaliśmy się naszej kulturze >>>

Posłuchaj
58:55 2021_05_10 22_01_19_PR4_Strefa_Dread.mp3 Grupa Żywica z nowym singlem - rozmowa z wokalistą i gitarzystą formacji (Strefa Dread/Czwórka) 

Światło dzienne ujrzał właśnie ich singiel "Walka". - Nagrania rozpoczęliśmy na początku 2020 roku, mieliśmy już większość, ale pracę przerwała nam pandemia. W końcu przyszedł moment odmrożenia i udało nam się je skończyć - wspominał gość Czwórki.

Posłuchaj
06:29 Czwórka strefa dread Żywica walka.mp3 POSŁUCHAJ  UTWORU "WALKA" 

Jak podkreślał gość Czwórki, Żywica stworzyła już wystarczającą ilość materiału, by nagrać całą płytę długogrającą. Zwłaszcza, że grupa to po części "rodzinny biznes", bo na gitarze w "Walce" usłyszymy syna wokalisty, Dawida. - Rewelacyjnie nam się współpracowało, bo Dawid jest bardzo dobrym muzykiem. Do dziś bardzo dużo wnosi do muzycznego rozwoju grupy. Mam ogromną satysfakcję i przyjemność z tego, że możemy razem grać - mówił Jacek Karolewski.

POSŁUCHAJ TAKŻE drugiej godziny audycji z 10.05.2021 >>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Jacek Karolewski (wokalista, gitarzysta grupy Żywica)

Data emisji: 11.05.2021

Godzina emisji: 22.05

kd

Playlista