Hades: wiersze Różewicza pozwalają inaczej spojrzeć na hip-hop

Na płycie "Interpretacje" Hades, Sokół i Sampler Orchestra zmierzyli się w poezją Tadeusza Różewicza. - Postanowiliśmy odczarować szkolne oblicze poety i pokazać go jako człowieka nam współczesnego - mówią artyści.
- Wiersze Różewicza nie mają klasycznych rymów, na których opiera się hip-hopowa fraza. Ale posiadają rytm i to na nim zbudowaliśmy naszą interpretację - mówi Hades w wywiadzie
- Wiersze Różewicza nie mają klasycznych rymów, na których opiera się hip-hopowa fraza. Ale posiadają rytm i to na nim zbudowaliśmy naszą interpretację - mówi Hades w wywiadzieFoto: Bartosz Bajerski
O Audycji
Tytuł Hades: poezja Różewicza pozwala inaczej spojrzeć na hip-hop
Opis

Na płycie "Interpretacje" Hades, Sokół  i Sampler Orchestra zmierzyli się w poezją Tadeusza Różewicza. - Postanowiliśmy odczarować szkolne oblicze poety i pokazać go jako człowieka nam współczesnego - mówią artyści.

Płyta powstawała 5 lat i jak przyznają goście Czwórki, wyszło jej to na dobre. - Przez ten czas dużo rzeczy zmieniało nam się w głowach. Z pewnych elementów zrezygnowaliśmy, inne dodaliśmy - mówi Staszek Koźlik z Sampler Orchestra.

W audycji goście Czwórki opowiadali, dlaczego Różewicz jest ich ulubionym poetą i jak wyglądało ich spotkanie z jego wnuczką Julią. W programie prezentowaliśmy także fragmenty albumu "Różewicz - Interpretacje".

kul/kd

Playlista
Tagi
Playlista