Das Moon: "Dead" w tytule to może być nowy początek

8 kwietnia ukaże się trzeci studyjny album warszawskiego trio zatytułowany "Dead". W audycji przedpremierowo prezentujemy utwory z tej płyty, a muzycy opowiadają m.in. o tym, jak pozbawili gitary rockowego charakteru i dlaczego tytuł płyty to dla nich nowy początek.
Das Moon debiutowali w 2011 roku płytą wydaną przez Polskie Radio. Sześć lat później w Czwórce przedpremierowo prezentują utwory z trzeciego krążka
Das Moon debiutowali w 2011 roku płytą wydaną przez Polskie Radio. Sześć lat później w Czwórce przedpremierowo prezentują utwory z trzeciego krążkaFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Das Moon: "Dead" w tytule to może być nowy początek 
Prowadzący Ula Kaczyńska
Opis

- W naszym przypadku gitary albo są wirtualne, albo ich brzmienie przetworzone jest przez różnego rodzaju przetworniki. W przypadku płyty "Dead" podeszliśmy do tematu jak malarz podchodzi do płótna. Wybraliśmy interesującą nas paletę barw i okazało się, że gitary są w niej zbędne - opowiadają muzycy Das Moon.

DJ Hiro Szyma i Musiol opowiadają także o tym, jak na nowej płycie zmieniło się oblicze wokalistki i poetki Daisy K. i co sądzą o młodej polskiej elektronice. Zdradzają także szczegóły przedpremierowego koncertu, który już 17 marca odbędzie się w warszawskim klubie DZIK.

Tytuł audycji: Wszystko gra

Goście: DJ Hiro Szyma, Musiol (Das Moon)

Data emisji: 15.03.2017

kul/kd

Playlista
Tagi

Playlista