Julia Pietrucha: w życiu jestem minimalistką

W podróże wybiera się z małym plecakiem i ukulele, a jadąc w trasę koncertową nie zapomina przede wszystkim o suszarce i desce do prasowania. Na jej krążku "Parsley" jednak "muzycznie jest bardzo kolorowo".
Julia Pietrucha i Mateusz Tomaszuk w Czwórce
Julia Pietrucha i Mateusz Tomaszuk w CzwórceFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Julia Pietrucha: w życiu jestem minimalistką
Prowadzący Mateusz Tomaszuk 
Opis W 2016 roku za debiut w muzyce rozrywkowej Julia Pietrucha otrzymała Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego Polskiego Radia "Mateusz", a album "Parsely" wydała samodzielnie. Czy ukulele, którego brzmienie jest znakiem rozpoznawczym płyty, towarzyszy jej wszędzie? - Jest ze mną w życiu codziennym i w pracy, chociaż były dwa miesiące, w trakcie których na nie nie spoglądałam - mówi Julia Pietrucha. - To jest bardzo intuicyjny instrument, który pozwala odkryć przyjemność, nawet w brzdąkaniu zaledwie kilku dźwięków - dodaje artystka.

Album "Parsley" to 15 utworów, zamykających 10 muzycznych lat jej życia. We "Wszystko gra" słuchaliśmy niektórych z nich, a także mieliśmy okazję przekonać się, jak ukulele Julii Pietruchy brzmi na żywo. Jaki cover dla nas wykonała? Tego dowiecie się słuchając nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Gość: Julia Pietrucha (aktorka, modelka i piosenkarka)

Data emisji: 22.02.2017

jsz/kd

Playlista
Tagi

Playlista