Selekcja #22: DENHAM AUDIO

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 17:25

mat. Denham Audio mat. Denham Audio

Znów gramy światowo. Autorem najnowszego, ekskluzywnego miksu dla Czwórki jest zbasowane brytyjskie trio Denham Audio, o którym coraz głośniej na scenie klubowej. Peri, Jon i Emilio, do spółki z producentem Boraiem z Bristolu, opublikowali właśnie doskonały rave'owo-breakbeatowy materiał pod tytułem "Club Glow Vol. 1". Wydali go na pięknej różowej kasecie oraz w formacie cyfrowym, i z okazji jego premiery przygotowali dla nas specjalny miks. Odpowiedzieli także na kilka prostych, ale dość istotnych pytań.   

Jak sie poznaliście? Jakie są początki Denham Audio...

Denham Audio: Historia jakich wiele... Poznaliśmy sie na uniwersytecie i po 5 latach wciąż wspólnie balangujemy. Wszyscy mieliśmy bardzo zbliżony muzyczny gust i Denham Audio zrodziło się podczas wspólnej sesji Djskiej.

Co jest waszym największym dotychczasowym osiągnięciem?

- Nasz remiks nagrania "Footcrab" Addison Groove. Stworzyliśmy go wspólnie podczas jazdy pociągiem. Ku naszemu zaskoczeniu i zachwytowi Addison bardzo go polubił i wsparł. (Co więcej, opublikował go również na płycie winylowej - przyp. MaH). Także nasz mixtape pt. "Club Glow" przygotowany razem z Boraiem, cieszy sie obecnie spora popularnością. Bardzo nas to raduje.  

Jak zdefiniowalibyście wasze brzmienie?

- Nasze brzmienie to hybryda wszystkich naszych muzycznych inspiracji. Staramy się nie skupiać jakoś mocno na jednym brzmieniu, dzięki czemu zachowujemy wolność i otwartość do tworzenia tego, co nas w danym momencie inspiruje i napędza.

W jaki sposób razem pracujecie? Czy jest u Was jakiś podział obowiązków?

- Produkcją zajmują się Jon i Peri, ale Emilio też ostatnio zaczął się szkolić. Wszyscy dziś dzielimy się Djskimi obowiązkami, ale kiedyś, jeszcze przed Trumpem i Brexitem, to właśnie Emilio uczył Periego jak sie miksuje.

Czy macie jeszcze jakieś inne projekty poza Denham Audio?

- Jon i Peri mają swoje własne projekty i przymierzają się, by wystartować z nimi w tym roku. Nie będziemy jednak na razie ujawniać szczegółów.

Jakie macie plany na najbliższe miesiące?

- Mamy zaplanowane mnóstwo ekscytujących imprez w takich miastach jak Tokyo, Paryż, Praga, Londyn czy Manczester. Fajnie jest podróżować do innych  miejsc i dzielić sie swoją muzyką z innymi ludźmi.

Podobno pracujecie juz nad drugą częścią "Club Glow"...

- Tak, wymieniamy sie obecnie z Boraiem kilkoma nowymi pomysłami, nie mamy jednak na razie  niczego konkretnego. Praca nad "Club Glow Volume One" zajęła nam cztery miesiące - tworzenie utworów, wybieranie ich, itd.  Nadal będziemy dzielić się kolejnymi pomysłami i szkicami, pracując jednak także nad własnymi rzeczami. Mamy nadzieje, ze "Dwójka" ukaże sie jeszcze przed końcem tego roku.  

Opowiedzcie na koniec o miksie, który nagraliście dla Basstionu i Czwórki....

- Pomyśleliśmy, że fajnie będzie zmiksować cały rave'owy materiał z "Club Glow" -  łącznie z intro, outro, przerywnikami oraz bonusowymi editami - w jedną całość. Zaprezentować go w nowym, bardziej imprezowym ujęciu.

Plejlista:

Borai & Denham Audio - Sheffield Skit 2 
Borai & Denham Audio - Forget the World (Intro) 
Borai & Denham Audio - SUAD - £20 to get in (Borai & Denham Audio Dubout)
Borai & Denham Audio - Ladies & Gentlemen
Borai & Denham Audio - Triple Drop & Lose Your Shoes 
Borai & Denham Audio - 6am (Original) 
Borai & Denham Audio - Make Me 
Borai & Denham Audio - Bristol Skit 2 
Borai & Denham Audio - Bristol Skit 1 
Borai & Denham Audio - Lucid Dreams 
Borai & Denham Audio - Barney Grumble 
Borai & Denham Audio - Jupiter Dance 
Borai & Denham Audio - The Horns (Ravey Version) 
Borai & Denham Audio - Daisy Dukes 
Borai & Denham Audio - Sheffield Skit 1
Borai & Denham Audio - Rhubarb 
Borai & Denham Audio - Go On Forever 
Johnny L - The Ansaphone (Borai Edit)

https://soundcloud.com/denhamaudio

https://clubglow.bandcamp.com/

Opr. Marcin "Hubert" Harper.

Zobacz więcej na temat: Czwórka Basstion