X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janina Jankowska - legenda polskiego reportażu

Janina Jankowska, wybitna polska reportażystka
Janina Jankowska, wybitna polska reportażystkaFoto: screen YouTube
O Audycji
Tytuł

Janina Jankowska - legenda polskiego reportażu

Opis

To jedna z najbardziej utytułowanych reportażystek radiowych w Polsce. - Zawsze lubiłam podsłuchiwać - mówi Janina Jankowska w reportażu Katarzyny Błaszczyk.

Jankowska, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, w Polskim Radiu pracowała od 1973 do 1982 roku, w Redakcji Reportaży Literackich. W sierpniu 1980 roku pojechała do Stoczni Gdańskiej, realizując w trakcie strajku reportaż "Polski Sierpień", którego fragmentów możemy posłuchać w nagraniach Błaszczyk. W zespole prasowym uczestniczyła też w obradach Okrągłego Stołu. W 2011 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego odznaczona została Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

- Serdeczna, otwarta, kocha młodych ludzi, a swoją pracą udowodniła, że niczego się nie boi - tak o Jankowskiej mówią Olga Mickiewicz ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia i Michał Słobodzian z Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. W reportażu Błaszczyk wspomina dokonania Jankowskiej i opowiada o jej najciekawszych nagraniach i największych wyzwaniach.

***

Tytuł reportażu: Janina Jankowska - portret reportażystki Polskiego Radia.

Autorka reportażu: Katarzyna Błaszczyk

Data emisji: 28.10.2015

Godzina emisji: 11.00

kd/kul

Playlista
Tagi

Playlista