Muzyka perkusyjna. Od klasyki do szalonych rytmów

Mateusz Zawadzki, jeden z członków Trio Perka tłumaczył w rozmowie z Stanisławem "Thorem" Świątkowskim, jak na instrumentach perkusyjnych można tworzyć prawdziwą, melodyjną muzykę.
W audycji Terefere Radio w środowe wieczory z słuchaczami Czwórki spotyka się Stanisław Thor Świątkowski
W audycji "Terefere Radio" w środowe wieczory z słuchaczami Czwórki spotyka się Stanisław "Thor" ŚwiątkowskiFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Muzyka perkusyjna. Od klasyki do szalonych rytmów
Opis

Mateusz Zawadzki, jeden z członków Trio Perka tłumaczył w rozmowie z Stanisławem "Thorem" Świątkowskim, jak na instrumentach perkusyjnych można tworzyć prawdziwą, melodyjną muzykę.

Trio Perka powstało rok temu. Nikodem Wojtkiewicz, Tomasz Myszk i Mateusz Zawadzki to studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zawadzki podkreślał w Czwórce, że Trio swoją muzykę tworzy i wykonuje nie tylko na "perkach". - To bogata gama instrumentów perkusyjnych. Od tych melodycznych, aż po talerze, blachy i bębnach - mówił Zawadzki. Dlatego też ich koncertom daleko do wyobrażeń o "sztywnej muzyce klasycznej", to prawdziwe show. - Staramy się zrobić spektakl, w którym widz będzie mógł chłonąć naszą twórczość i wtopić się w dźwięki - tłumaczył Zawadzki.

W rozmowie z Thorem opowiadał, że inspiracji do tworzenia kolejnych kompozycji im nie brakuje. Zdradził, który z kompozytorów muzyki perkusyjnej jest najbliższy ich sercom i czym muzycy Trio perka planują zaskoczyć swoich fanów.

***

Tytuł audycji: Terefere Radio

Prowadzący: Stanisław "Thor" Świątkowski

Gość: Mateusz Zawadzki (muzyk Trio Perka)

Data emisji: 3.02.2016

Godzina emisji: 21.00

kd/kul

Playlista
Tagi

Playlista