Sentymentalna podróż po historii polskiej muzyki

Zwykle w "Muzycznym Biurze Podróży" zabieramy słuchaczy Czwórki w odległe zakątki świata. Tym razem zostaliśmy w Polsce i przypomnieliśmy piosenki tych twórców, którzy już odeszli.
Grzegorz Ciechowski, wokalista zespołu Republika, na festiwalu w Opolu, 2001 rok
Grzegorz Ciechowski, wokalista zespołu Republika, na festiwalu w Opolu, 2001 rokFoto: PAP/Jan Bogacz
O Audycji
Tytuł Sentymentalna podróż po historii polskiej muzyki
Prowadzący Mateusz Tomaszuk i Patryk Grabowski
Opis

Zwykle w "Muzycznym Biurze Podróży" zabieramy słuchaczy Czwórki w odległe zakątki świata. Tym razem zostajemy w Polsce i przypominamy piosenki tych twórców, którzy już odeszli.

Prowadzący Mateusz Tomaszuk i Patryk Grabowski przekopali się przez muzyczne archiwa i odnaleźli tam prawdziwe diamenty. - Brakuje mi teraz takiej muzyki - przyznał Mateusz.

Na playliście audycji znalazły się piosenki Grzegorza Ciechowskiego, Anny Jantar i Czesława Niemena oraz utwór z płyty "Wasowski odnaleziony". To album złożony z prywatnych nagrań kompozytora, na które przez przypadek natrafił jego syn, Grzegorz Wasowski.

W audycji posłuchacie także pewnej grupy krytykowanej w okresie PRL za prozachodnią muzykę i długie włosy. Konsekwentna postawa muzyków ostatecznie doprowadziła do całkowitego zakazu emitowania ich utworów w radiu i telewizji. Rok po tej aferze zespół nagrał jedną ze swoich kultowych płyt.

***

Tytuł audycji: Muzyczne Biuro Podróży

Data emisji: 1.11.2015

Godzina emisji: 13.00

mg/kul

Playlista
Tagi

Playlista