Kanada. Tutaj mieszkają muzyczne Zosie Samosie

Podróżujemy w poszukiwaniu hitów przez morze internetu i ocean płyt Tym razem z "Muzycznym Biurem Podróży" wylądowaliśmy w Kanadzie.
Kanadyjska scena muzyczna od lat jest w bardzo dobrej formie. Od hipnotyzującej elektroniki, przez folkowy songwriting najwyższej próby po porywający hip-hop - tak grają kanadyjscy artyści
Kanadyjska scena muzyczna od lat jest w bardzo dobrej formie. Od hipnotyzującej elektroniki, przez folkowy songwriting najwyższej próby po porywający hip-hop - tak grają kanadyjscy artyściFoto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna
O Audycji
Tytuł Kanada. Tutaj mieszkają muzyczne Zosie Samosie
Opis

Podróżujemy w poszukiwaniu hitów przez morze internetu i ocean płyt. Tym razem z "Muzycznym Biurem Podróży" wylądowaliśmy w Kanadzie.

Czytaj także
brass wires orch 1200.JPG
Portugalia - kraj muzyki prosto z serca

- Na początku studiów zasłuchiwałem się w Arcade Fire. To kanadyjska grupa indierockowa stworzona przez małżeństwo z Monteralu - opowiada Mateusz Tomaszuk i przyznaje, że choć fascynacja tym zespołem już minęła, to sentyment, zwłaszcza do płyty "Suburbs", pozostał.

Patryk Grabowski podkreśla zaś, że Kanada to kraj singer-songwriterów, czyli muzyków, którzy sami piszą teksty, komponują muzykę i występują z tym materiałem na scenie. W tym gronie jest m. in. Patrick Watson oraz pewna artystka, która zaczynała karierę w kanadyjskim zespole Placebo.

***

Tytuł audycji: Muzyczne Biuro Podróży

Prowadzący: Patryk Grabowski, Mateusz Tomaszuk

Data emisji: 13.12.2015

Godzina emisji: 13.00

kul/kd

Playlista
Tagi

Playlista