Syczuan. Muzyka różnorodna jak region

A Czwórkowa muzyczna podróż do tej niezwykłej prowincji środkowo-zachodnich Chin, została przygotowana we współpracy z Radio-Telewizją Prowincji Syczuan SRT oraz należącym do SRT radiem FM 95,5, nadającym ze stolicy Syczuanu Chengdu.
Posąg siedzącego Buddy w Leshan o niebagatelnej wysokości 71 metrów
Posąg siedzącego Buddy w Leshan o niebagatelnej wysokości 71 metrówFoto: pixabay.com/christels/domena publiczna
O Audycji
Tytuł Syczuan. Muzyka różnorodna jak region
Opis

Stolica Syczuanu Chengdu jest dla wielu turystów miejscem, skąd zaczynają swoje trasy po Chinach. Niezwykłe pod względem przyrodniczym i historycznym zakątki znajdziemy w wielu rejonach tej prowincji. Miasto Leshan i wykuty tam w skale ogromny posąg siedzącego Buddy, Ośrodek Hodowli Pandy Wielkiej znajdujący się na peryferiach Chengdu, liczne parki i wąwozy - to trzeba koniecznie zobaczyć.

W "Muzycznym Biurze Podróży", w którym tym razem gościła Klaudia Tyszkiewicz z Czwórkowej audycji "Teraz Kpop!" rozmawialiśmy nie tylko o zawiłościach chińskiego języka, ale także o syczuańskiej kuchni, której "pikantność wyciąga z ciała wilgoć, zachowując równowagę miedzy yin i yang" - tłumaczył Mateusz Tomaszuk. - Jedząc ostre jedzenie podnosimy temperaturę ciała i nie czujemy panującej wokół duchoty - przekonywała Klaudia Tyszkiewicz.

A czy syczuańska muzyka jest równie gorąca i pikantna, jak kuchnia i warunki atmosferyczne prowincji? O tym przekonacie się z nagrania "Muzycznego Biura Podróży", w którym słuchaliśmy przebojów takich gwiazd chińskiej sceny muzycznej, jak Tan Weiwei i Chris Lee.

***

Prowadzący: Patryk Grabowski, Mateusz Tomaszuk

Tytuł audycji: "Muzyczne Biuro Podróży"

Data emisji: 7.01.2017

Godzina emisji: 18.03

jsz/kd

Playlista
Tagi

Playlista
  • Tan Wei Wei, - Yanyang tian
  • Tan Wei Wei, - Xiangjian
  • Tan Wei Wei, - Hold
  • Jike Junyi, - Mad Man Killer
  • Chris Lee, - 1987 Wo bu zhi hui yu jian ni
  • Chris Lee, - Ru chu
  • Chris Lee, - Rock Heart
  • Jike Junyi, - Lotion Song