X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Syczuan. Muzyka różnorodna jak region

A Czwórkowa muzyczna podróż do tej niezwykłej prowincji środkowo-zachodnich Chin, została przygotowana we współpracy z Radio-Telewizją Prowincji Syczuan SRT oraz należącym do SRT radiem FM 95,5, nadającym ze stolicy Syczuanu Chengdu.
Posąg siedzącego Buddy w Leshan o niebagatelnej wysokości 71 metrów
Posąg siedzącego Buddy w Leshan o niebagatelnej wysokości 71 metrówFoto: pixabay.com/christels/domena publiczna
O Audycji
Tytuł Syczuan. Muzyka różnorodna jak region
Opis

Stolica Syczuanu Chengdu jest dla wielu turystów miejscem, skąd zaczynają swoje trasy po Chinach. Niezwykłe pod względem przyrodniczym i historycznym zakątki znajdziemy w wielu rejonach tej prowincji. Miasto Leshan i wykuty tam w skale ogromny posąg siedzącego Buddy, Ośrodek Hodowli Pandy Wielkiej znajdujący się na peryferiach Chengdu, liczne parki i wąwozy - to trzeba koniecznie zobaczyć.

W "Muzycznym Biurze Podróży", w którym tym razem gościła Klaudia Tyszkiewicz z Czwórkowej audycji "Teraz Kpop!" rozmawialiśmy nie tylko o zawiłościach chińskiego języka, ale także o syczuańskiej kuchni, której "pikantność wyciąga z ciała wilgoć, zachowując równowagę miedzy yin i yang" - tłumaczył Mateusz Tomaszuk. - Jedząc ostre jedzenie podnosimy temperaturę ciała i nie czujemy panującej wokół duchoty - przekonywała Klaudia Tyszkiewicz.

A czy syczuańska muzyka jest równie gorąca i pikantna, jak kuchnia i warunki atmosferyczne prowincji? O tym przekonacie się z nagrania "Muzycznego Biura Podróży", w którym słuchaliśmy przebojów takich gwiazd chińskiej sceny muzycznej, jak Tan Weiwei i Chris Lee.

***

Prowadzący: Patryk Grabowski, Mateusz Tomaszuk

Tytuł audycji: "Muzyczne Biuro Podróży"

Data emisji: 7.01.2017

Godzina emisji: 18.03

jsz/kd

Playlista
Tagi

Playlista
  • Tan Wei Wei, - Yanyang tian
  • Tan Wei Wei, - Xiangjian
  • Tan Wei Wei, - Hold
  • Jike Junyi, - Mad Man Killer
  • Chris Lee, - 1987 Wo bu zhi hui yu jian ni
  • Chris Lee, - Ru chu
  • Chris Lee, - Rock Heart
  • Jike Junyi, - Lotion Song