X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pasjonauci

24.02.2018
Pasjonauci 24 lutego godz. 11:06
O Audycji

Pasjonauci

Wilamowianie świętują Dzień Języka Ojczystego. 23 i 24 lutego Wilamowice, położone okolicach Bielska-Białej, staną się centrum unikatowych języków. Miasteczko samo w sobie jest nietypowe, bo jego mieszkańcy 800 lat temu stworzyli własny język. Dziś w wymysiöeryś mówią i najstarsi mieszkańcy miasteczka, a młodzi uczą się go w szkołach. Kultura Wilamowic staje się popularna. Każdy z nas może wygenerować swój przydomek wilamowski dzięki prostej aplikacji. Rewitalizacja tego języka nie przebiegłaby pomyślnie, gdyby nie działania Uniwersytetu Warszawskiego. Dr Stanisław Kordasiewicz z wydziału Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego zajął się wilamowskim trzy lata temu. O swojej nauce języka oraz o świętowaniu Dnia języka Ojczystego opowie w Pasjonautach.

Prowadzący: Kwiatkowska Beata

Goście: Stanisław Kordasiewicz

Data emisji: 24.02.2018

Playlista