Powtórka do matury z Czwórką. "Lalka", historia sztuki i fizyka

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 20:00
Wielka powtórka do matury w Czwórce. Każdego dnia zapraszamy maturzystów do słuchania radiopowieści "Lalka" Bolesława Brusa w audycji "Czat Czwórki" o godz. 15.45. A co poza tym?
E-administracja cierpi na liczne niedoróbki.
E-administracja cierpi na liczne niedoróbki.Foto: PIXABAY

W audycji "Stacja Kultura" ok. godz. 11.40 Powtórka z historii sztuki: Ewelina Chwiejda, historyczka sztuki oraz autorka bloga "Matura z historii sztuki.pl" podpowie, jakie techniki zdobnicze trzeba znać do matury.  Przyjrzymy się m.in. mozaice i inkrustacji.

W audycji "Stacja Nauka" ( 12.00-13.00) Powtórka z fizyki: Bartłomiej Łukaszewski - internetowy korepetytor z fizyki i autor kanału  na Youtubie, na którym rozwiązuje zadania, odpowie na pytania: jak efektywnie uczyć się do egzaminu z fizyki? Czy warto postawić na pamięciową naukę wzorów i jak podejść do zadań? Sprawdzimy też najpopularniejsze maturalne błędy i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, które typy zadań najczęściej pojawiają się na arkuszach.

Na odprężenie, po powtórce materiału zapraszamy muzyczną podróż przy dźwiękach muzyki. W audycji "Dziewczyny grają", o godz. 19.00, tym razem Kasia Lins - jedna z najbardziej  utalentowanych artystek młodego pokolenia -  oderwie się od prac końcowych nad nową płytą i zaprezentuje swoje ulubione utwory.

***

Na powtórkę materiału z Czwórką zapraszamy w czwartek (2.04). W audycjach: "Stacja Kultura", "Stacja Nauka" i "Czat Czwórki"

Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu