Polskie Radio
Section05
#zostańwdomu

Wyjątkowi goście i ciekawe wydarzenia. Polskie Radio na środę

O krótkofalówkach, przygotowaniach do wyjazdu pod namiot i o sekretach zdrowego odchudzania. Przyjrzymy się także przygotowaniom do Festiwalu Kultury Żydowskiej w Lublinie, Przeglądowi Filmów Kino na Granicy w Cieszynie i wystawie prac dyplomowych katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Wieczorem w Jedynce - o kampanii BohaterON, a w Dwójce - orkiestra smyczkowa i pieśni pasyjne. W Czwórce o dopingu w sporcie, a w Polskim Radiu Dzieciom - o rodzicielstwie w zabawie. Sprawdź nasze propozycje! 
Zobacz więcej na temat:  #zostańwdomu W POLSKIM RADIU

"Eureka" i "Letnia promenada". Polskie Radio na poniedziałek

O sukcesach polskich naukowców w  znalezieniu rozwiązania, które pozwala na identyfikację bakterii odpornych na antybiotyki. Opowiemy czym różni się metro od zwykłej kolei i o cyklu kameralnych koncertów połączonych ze spacerami. Wieczorem zapraszamy na barwne stylizacje utworów Chopina na folklor cygański w wykonaniu Nilsa Henrika Asheima i Gjertrud's Gypsy Orchestra.
Zobacz więcej na temat:  #zostańwdomu W POLSKIM RADIU

Koncerty, igrzyska i smakowite podróże. Polskie Radio na sobotę

Jak wyglądały Igrzyska Olimpijskie w Starożytnej Grecji i dlaczego Norwid nie został "wieszczem narodowym". W Katowicach opowiemy m.in. o tamtejszym szlaku modernistycznych budowli i wyjątkowej architekturze dzielnicy Nikiszowiec. Kulinarnie o lanych ciasteczkach - funnel cake oraz smakołykach kuchni szwedzkiej. Sportowe emocje zapewni transmisja meczu siatkarzy Polska-Iran z Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
Zobacz więcej na temat:  #zostańwdomu W POLSKIM RADIU

Fotowoltaika, bursztyn i szachy. Polskie Radio na wtorek

Sprawdzimy, jak pozyskuje się energię ze słońca oraz na czym polega terapia prowokatywna i komu pomaga. O tym czy Bałtyk stanie się jeziorem i o otwarciu Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie w Gdańsku. W Międzynarodowym Dniu Szachów o fenomenie, pochodzeniu i tajnikach królewskiej gry. Będziemy również transmitować kolejne przesłuchania Konkursu Chopinowskiego. Zapraszamy! 
Zobacz więcej na temat:  #zostańwdomu W POLSKIM RADIU