Polskie Radio
Section05
#zostańwdomu

Kondycja psychiczna dzieci i młodzieży w pandemii. Jak rozmawiać z dzieckiem?

Sytuacja związana z koronawirusem wymagała wielu niespodziewanych zmian. Pandemia odbiła się także na dzieciach, które z dnia na dzień przestały chodzić do szkół i przeniosły się na lekcje on-line. Nauczanie zdalne dla wielu okazało się ucieczką od dotychczasowych problemów. Właśnie dla takich osób powrót do szkoły okazał się nie lada wyzwaniem.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Podcast Strefa rodzica psychologia dziecięca rozwój dziecka pandemia #zostańwdomu

Historia, sport i muzyka. Polskie Radio na niedzielę

Niedziela w Polskim Radiu pod znakiem pamięci o 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Audycje specjalne - koncerty, słuchowiska i wywiady - we wszystkich antenach Polskiego Radia. Z tej też okazji specjalny koncert i słuchowisko na podstawie życiorysu i twórczości Baczyńskiego w Trójce. Nie zabraknie także najnowszych wieści z Igrzysk Olimpijskich - specjalne relacje w Jedynce, Trójce i w Polskim Radiu 24. Sprawdź nasze propozycje! 
Zobacz więcej na temat:  #zostańwdomu W POLSKIM RADIU

Podróże, koncerty i słuchowiska. Polskie Radio na sobotę

"Lato z Radiem" ruszy do Zamku w Kwidzynie, a Robert Mazurek da się zaprosić Bogdanowi Rymanowskiemu do nadmorskiego Helu. Czwórka ruszy na Festiwal Czeluść, a Polskie Radio Dzieciom odwiedzi Zamek w Malborku. Wieczorem w Dwójce - słuchowisko na podstawie książki Aleksandra Kamińskiego oraz transmisja z Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy. Sprawdź nasze propozycje! 
Zobacz więcej na temat:  #zostańwdomu W POLSKIM RADIU

Sportowe emocje i muzyczna werwa. Polskie Radio na piątek

Przez cały dzień relacje z Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polskie Radio Dzieciom będzie też na Festiwalu "Jemy Borówki na polu, czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim", a Polskie Radio 24 zaprosi na Festiwal "Simcha" oraz na VII Projekt Arboretum "Powrót". Wieczorem - legendarna jazzowa grupa Walk Away zagra na żywo w Dwójce; w Czwórce - retransmisja koncertu zespołu Kamp, a w Jedynce - retransmisja koncertu Krzysztofa Krawczyka z trasy "Lata z Radiem" z 2013 roku. 
Zobacz więcej na temat:  #zostańwdomu W POLSKIM RADIU

Wyjątkowi goście i ciekawe wydarzenia. Polskie Radio na środę

O krótkofalówkach, przygotowaniach do wyjazdu pod namiot i o sekretach zdrowego odchudzania. Przyjrzymy się także przygotowaniom do Festiwalu Kultury Żydowskiej w Lublinie, Przeglądowi Filmów Kino na Granicy w Cieszynie i wystawie prac dyplomowych katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Wieczorem w Jedynce - o kampanii BohaterON, a w Dwójce - orkiestra smyczkowa i pieśni pasyjne. W Czwórce o dopingu w sporcie, a w Polskim Radiu Dzieciom - o rodzicielstwie w zabawie. Sprawdź nasze propozycje! 
Zobacz więcej na temat:  #zostańwdomu W POLSKIM RADIU

"Eureka" i "Letnia promenada". Polskie Radio na poniedziałek

O sukcesach polskich naukowców w  znalezieniu rozwiązania, które pozwala na identyfikację bakterii odpornych na antybiotyki. Opowiemy czym różni się metro od zwykłej kolei i o cyklu kameralnych koncertów połączonych ze spacerami. Wieczorem zapraszamy na barwne stylizacje utworów Chopina na folklor cygański w wykonaniu Nilsa Henrika Asheima i Gjertrud's Gypsy Orchestra.
Zobacz więcej na temat:  #zostańwdomu W POLSKIM RADIU

Koncerty, igrzyska i smakowite podróże. Polskie Radio na sobotę

Jak wyglądały Igrzyska Olimpijskie w Starożytnej Grecji i dlaczego Norwid nie został "wieszczem narodowym". W Katowicach opowiemy m.in. o tamtejszym szlaku modernistycznych budowli i wyjątkowej architekturze dzielnicy Nikiszowiec. Kulinarnie o lanych ciasteczkach - funnel cake oraz smakołykach kuchni szwedzkiej. Sportowe emocje zapewni transmisja meczu siatkarzy Polska-Iran z Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
Zobacz więcej na temat:  #zostańwdomu W POLSKIM RADIU

Fotowoltaika, bursztyn i szachy. Polskie Radio na wtorek

Sprawdzimy, jak pozyskuje się energię ze słońca oraz na czym polega terapia prowokatywna i komu pomaga. O tym czy Bałtyk stanie się jeziorem i o otwarciu Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie w Gdańsku. W Międzynarodowym Dniu Szachów o fenomenie, pochodzeniu i tajnikach królewskiej gry. Będziemy również transmitować kolejne przesłuchania Konkursu Chopinowskiego. Zapraszamy! 
Zobacz więcej na temat:  #zostańwdomu W POLSKIM RADIU