"Kryzys Wieku Wczesnego": pokonaliśmy nasze kryzysy

"Kryzys Wieku Wczesnego" to druga długogrająca płyta braci Kacperczyk. - Pisaliśmy ją dokładnie rok temu, czyli zimą - było ciemno i zimno, lockdown też trochę nas przytłoczył. Dziś jednak jesteśmy szczęśliwi, to taka sinusoida - tłumaczyli Maciej i Paweł Kacperczyk. 
Bracia Kacperczyk
Bracia KacperczykFoto: mat.prasowe
O Audycji

Jak wspominali artyści w rozmowie z Czwórką, ostatni rok był pełen wyzwań, nie zawsze łatwy. Swoje piętno odcisnął na nich również covidowy lockdown, który dodatkowo spotęgował uczucie tęsknoty za tym, co było oraz lęku przed tym, co nadejdzie. - Dziś przypominamy sobie ten czas, gdy było cały czas ciemno i ponuro, ale jesteśmy szczęśliwi, bo mamy super momenty. Dużo się dzieje w naszym życiu zawodowym. Dostajemy sporo propozycji, a to motywuje nas do działania, daje mnóstwo pozytywnej energii. Wiemy, że wiele ciekawych rzeczy przed nami - opowiadał Maciej Kasperczyk.

Na krążku znalazło się 14 numerów, a wśród nich "Cyrk", "Znudziło mi się", czy tytułowy "Kryzys Wieku Wczesnego". Usłyszymy też gościnne wykonania Julii Pośnik, Julii Wieniawy, Janusz Walczuka, CatchUpa i Hodaka. - To nie jest tak, że ta płyta jest smutna, wyłącznie o tym, że jest nam źle. Jest tam dużo pozytywnych treści i emocji, więc krążek jest więc raczej o przełamywaniu tych kryzysów - podkreślał Paweł Kacperczyk. - Jest zarazem podsumowaniem tamtego gorszego czasu - tłumaczył. Jak podkreślał, przykładem jest ostatni numer, który znalazł się na krążku, czyli "Po co się smucić?". - Tytuł jest znaczący - podkreślał Paweł Kacperczyk. 

Na krążku wybrzmiewa także - jak podkreślali - bunt przeciwko wchodzeniu w dorosłość. O tym, że młodzi ludzie kochają, nienawidzą jednocześnie, bywają niedecyzyjni i przerażeni wizją samodzielności. - To taka mini dwubiegunowość - podkreślał Paweł Kacperczyk. Jak uzupełniał Maciej Kacperczyk, dziś niezwykle łatwo jest popaść w "problemy". - Niekoniecznie mówimy od razu o poważnych diagnozach, bo depresję powinien stwierdzić lekarz, chodzi raczej o to, że krążek ten był także dla mnie swoistą trapią. Tworzenie jej pozwoliło mi poukładać sobie w głowie wiele rzeczy i poradzić sobie z nimi - tłumaczył Maciej.

Czytaj także:

Źr. SBM Label/Kacperczyk - Kryzys Wieku Wczesnego

Choć płyta "Kryzys Wieku Wczesnego" powstawała szybko, jej tworzenie - jak wspominali goście Czwórki - wcale nie należało do zadań łatwych. Za teksty odpowiedzialny był Maciej, za warstwę muzyczną - Paweł. - To nie była wyłącznie przyjemność, bywało tak, że siadaliśmy, żeby coś napisać, ale nic nam nie wychodziło. Było dużo pracy, a najbardziej wymagający był utwór "Nie wiem, co jest dobre, a co złe". Powstał jako pierwszy, a został przez nas ukończony jako ostatni - wspominali bracia w rozmowie z Czwórką. - Choć na krążku usłyszymy mnóstwo różnych gatunków - od rapu, poprzez pop - sądzimy, że jest ona ostatecznie spójna - podkreślali.

Posłuchaj
54:46 2022_01_25 13_05_06_PR4_Muzyczny_Lunch.mp3 Bracia Maciej i Paweł Kacperczyk o krążku "Kryzys Wieku Wczesnego" i muzycznych planach (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

Zespół zadebiutował w kwietniu 2019 roku świetnie przyjętym singlem "IGGY", a w drugim singlu "Nie Wyjadę", wydanym w czerwcu 2019, gościnnie udzielił się Jan-rapowanie. Klip do niego został otrzymał nagrodę PLMVA za najlepszy teledysk w kategorii "Alternatywa". Chwilę później bracia wyruszyli z Solarem w letnią trasę koncertową, ale znaleźli też czas na solowe występy. Zespół zagrał na Open’er Festival i Kraków Live Festival, gdzie mogli liczyć na wsparcie Ralpha Kaminskiego, Solara, Gverilli, Jana-rapowanie i Maty. Dziś bracia zapowiadają, że prawdopodobnie kiedyś rozejdą się, by zacząć rozpocząć kariery solowe. - Duet braci Kacperczyk trwa od zawsze, jednak z pewnością będziemy chcieli w przyszłości - być może równolegle - podążać własnymi ścieżkami - podkreślali artyści w Czwórce. 

Źr. SBM Label/Kacperczyk - Sebiksy feat. Julia Wieniawa

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Małgorzata Jakubowska

Data emisji: 25.01.2022

Godzina emisji: 13.50

kd


Playlista
  • KACPERCZYK - Sebiksy (ft. Julia Wieniawa) (Edit)
  • TACO HEMINGWAY - Szlugi i Kalafiory
  • Kacperczyk, - Nie wiem, co jest dobre, a co złe
  • Kaxcperczyk, Julia Pośnik - Niebieskie Ptaki
  • Kacperczyk, - Cyrk
  • Kacperczyk, - Znudziło mi się
  • Szczyl, - Szczyle Mają W Łapach Cały Świat
  • Rau Performance, - AEROBIC RODEO
  • VNM, - To mój czas
  • JULIA POŚNIK - Puszczaj