"Extras", "Spisek przeciwko Ameryce" ,"Giri/Haji" - polecamy seriale

Bez pośpiechu, w dresie lub piżamie, dowolną ilością popcornu i ulubionych przekąsek zachęcamy do pozostania w domu i nadrobienia zaległości serialowych. Wśród propozycji od Kai Klimek z którą połączymy się na żywo za pośrednictwem Skype znajdą się produkcje, na które warto poświęcić wolny czas.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/wutzkohphoto
O Audycji
Tytuł Japońsko-brytyjski świat kryminalny, kultowa komedia od BBC i alternatywna historia Ameryki
Prowadzący Kasia Dydo
Opis

"Extras" (Ricky Gervais, HBO)

Na początek polecamy pełną humoru brytyjską prodkcję BBC opowiadającą o kulisach filmowych produkcji z perspektywy statystów. - Każdym z odcinków biorą udział w produkcji, w której na planie występuje bardzo znana gwiazda. Nie jest to nowy serial, ale idealny na poprawę humoru - mówiła.

"Spisek przeciwko Ameryce" (David Simon, HBO)

Kolejną propozycją jest najnowsza produkcja HBO w reż. Davida Simona z Winoną Ryder, która wcieliła się w jedną z głównych ról. Przenosimy się do pierwszej połowy XX wieku i świata ogarniętego wojennym chaosem. "Spisek" to alternatywna historia Ameryki podczas II wojny światowej, opowiedzianą z punktu widzenia robotniczej rodziny żydowskiej z New Jersey.


 - Czasy pełne niepokoju i napięć, w których nagle jedni Amerykanie stają się obywatelami drugiej kategorii. - Wybory zamiast Roosevelta wygrywa Lindbergh, który zasłynął ze swojego poparcia dla hitlerowskich Niemiec, co zupełnie odwraca bieg historii - zapowiadała Kaja Klimek.

"Giri/Haji" (Netflix)

"Powinność i wstyd" - to tak brzmi polski tytuł tej japońsko-brytyjskiej producji to kryminalna historia o policjancie, który w ślad za uznanym za martwego bratem wyrusza do Londynu. Na miejscu okazuje się, że brat nie tylko żyje, ale jest członkiem dobrze prosperującej grupy przestępczej. - To ciekawe zderzenie nie tylko dwóch kultur, ale i dwóch wątków fabularnych. Możemy zobaczyć jak ścierają się japoński i brytyjski sposób prowadzenia śledztwa.

 


- Warto sięgnąć po ten serial, bo to ciekawa mieszanka gatunkowa. Czarno-białe retrospekcje mieszają się tu z elementami animowanymi i komediowymi - rekomendowała Kaja Klimek.

Japońsko-brytyjski świat kryminalny, kultowa komedia od BBC, czy alternatywna historia Ameryki? Sięgnijcie po nasze rekomendacje i przekonajcie się sami.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Data emisji: 19.03.2020

Godzina emisji: 11:30

ac

Goście Łukasz Muszyński
Playlista
Tagi
Playlista