Językowe podsumowanie roku

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2012 13:10
Bierzemy "na tapetę" potknięcia językowe Macieja Dowbora i Ryszarda Rembiszewskiego, a także wybrane pytania od naszych słuchaczy.
Audio

- W 2012 roku Maciej Dowbor... zakłapućkał się, co się zdarza każdemu dziennikarzowi i nie tylko. Język wpada w koleinę i trudno z niej wyjść - wyjaśnia Agata Hącia, językoznawca.

Ciekawa wpadka językowa przytrafiła się również Ryszardowi Rembiszewskiemu, który powiedział "nie wiem, czy mówił z głowy (...)".

To jednak nie wszystko, co Agata Hącia przygotowała dla Was w ostatnim w 2012 roku Savoir Vivre Językowym. Gorąco polecamy również przegląd wybranych pytań słuchaczy i odpowiedzi, jako ilustrację różnych bolączek.

Zapraszamy do wysłuchania załączonego fragmentu audycji "W cztery oczy", w którym usłyszycie m.in. o ładnej wymowie, o liczeniu i liczebnikach, o długich i krótkich formach zaimków, odmianie nazw miejscowych.
Wot i wsio.

Życzymy do siego roku (pisane rozłącznie) i wszystkiego dobrego nie tylko w Nowym Roku (to wyłącznie 1 stycznia), ale też w nowym roku (przez 365 dni).

Zobacz więcej na temat: Agata Hącia Czwórka
Czytaj także

Wykolejenia frazeologiczne

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 14:08
Lubimy wtrącać związki frazeologiczne do swojego języka... tylko że nie zawsze robimy to poprawnie. Na szczęście jest Agata Hącia, która pomoże nam rozwiać wątpliwości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozwiązujemy zagadki językowe

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 12:30
Językoznawca Agata Hącia kolejny raz odpowiada na pytania słuchaczy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

A może... na rybkę?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 13:21
Językoznawca Agata Hącia kolejny raz została zasypana pytaniami od słuchaczy Czwórki. Sprawdźcie, skąd się wzięło określenie "na rybkę", czy w języku polskim są reguły, od których nie ma wyjątku i skąd się wzięły nazwy liter.
rozwiń zwiń