X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Językowe podsumowanie roku

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2012 13:10
Bierzemy "na tapetę" potknięcia językowe Macieja Dowbora i Ryszarda Rembiszewskiego, a także wybrane pytania od naszych słuchaczy.
Audio

- W 2012 roku Maciej Dowbor... zakłapućkał się, co się zdarza każdemu dziennikarzowi i nie tylko. Język wpada w koleinę i trudno z niej wyjść - wyjaśnia Agata Hącia, językoznawca.

Ciekawa wpadka językowa przytrafiła się również Ryszardowi Rembiszewskiemu, który powiedział "nie wiem, czy mówił z głowy (...)".

To jednak nie wszystko, co Agata Hącia przygotowała dla Was w ostatnim w 2012 roku Savoir Vivre Językowym. Gorąco polecamy również przegląd wybranych pytań słuchaczy i odpowiedzi, jako ilustrację różnych bolączek.

Zapraszamy do wysłuchania załączonego fragmentu audycji "W cztery oczy", w którym usłyszycie m.in. o ładnej wymowie, o liczeniu i liczebnikach, o długich i krótkich formach zaimków, odmianie nazw miejscowych.
Wot i wsio.

Życzymy do siego roku (pisane rozłącznie) i wszystkiego dobrego nie tylko w Nowym Roku (to wyłącznie 1 stycznia), ale też w nowym roku (przez 365 dni).

Zobacz więcej na temat: Agata Hącia Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wykolejenia frazeologiczne

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 14:08
Lubimy wtrącać związki frazeologiczne do swojego języka... tylko że nie zawsze robimy to poprawnie. Na szczęście jest Agata Hącia, która pomoże nam rozwiać wątpliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozwiązujemy zagadki językowe

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 12:30
Językoznawca Agata Hącia kolejny raz odpowiada na pytania słuchaczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

A może... na rybkę?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 13:21
Językoznawca Agata Hącia kolejny raz została zasypana pytaniami od słuchaczy Czwórki. Sprawdźcie, skąd się wzięło określenie "na rybkę", czy w języku polskim są reguły, od których nie ma wyjątku i skąd się wzięły nazwy liter.
rozwiń zwiń