Długa sukienka? Sprawdź, jaki fason powinnaś nosić

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 16:03
Kobietom, które noszą długie, zwiewne, "hippisowskie" sukienki wydaje się, że taki fason skutecznie "tuszuje" wszelkie niedostatki figury. Nic bardziej mylnego. Oto kompendium wiedzy o tym, jak dobrać długą sukienkę, by nie wyglądać w niej jak… w namiocie.
Audio

 W długich sukniach najlepiej wyglądają osoby szczupłe. Ale są wyjątki od tej zasady. – Istnieją bowiem różne fasony takich sukni – tłumaczy Wiganna Papina, kostiumografka i stylistka. – Jeśli dobierzemy właściwą długość kreacji, na przykład tuż nad kostkę, wówczas również osiągniemy efekt "lekkości". 

Zdaniem ekspertki Czwórki sukienek do ziemi powinny unikać niskie panie o szerokich biodrach. Istnieje bowiem spore zagrożenie, że będą w nich wyglądały jak… w namiotach.

– Jeśli jednak mamy szerokie biodra, ale szczupłe łydki i kostki, warto zrównoważyć proporcje – opowiada Papina. – Wystarczy spódniczka albo sukienka do kolan i sylwetka jest odciążona.

Istnieje jednak spora dowolność przy wybieraniu dodatków do takich kreacji, na przykład obuwia.

– "Jezuski" będą super, ale mogą być także zwykłe trampki, to wygląda wówczas tak przekornie – opowiada w Czwórce stylistka. -  Pamiętać jednak należy, że to buty nadają charakteru i rangi imprezie, na którą idziemy. Jeśli więc planujemy pojawić się na plaży, wybierzemy sandały, ale jeśli chcemy iść na garden party i założymy wysoki obcas, to nasza hippi-sukienka zrobi się bardziej elegancka.

By dowiedzieć się więcej o urokach długich sukienek, ale także o ich wadach i pułapkach, związanych z przywdzianiem takiej kreacji, posłuchaj całej rozmowy ze stylistką i kostiumografką Wiganną Papiną w audycji "Pod lupą".

(kd)

Czytaj także

Jak ubrać się na pierwszą randkę?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 14:30
Jak uzyskać oszałamiający efekt w taki sposób, by jednocześnie nie było widać, że przed lustrem spędziłyśmy 5 godzin?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co każda dziewczyna w szafie mieć powinna

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 15:42
Czwórka ma dla Was konkurs "Pokaż, co masz w szafie", a Justyna Dżbik zapytała naszą ekspertkę od mody, Wigannę Papinę, o to, czego w tym zacnym meblu nigdy nie powinno zabraknąć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Buty na wiosnę: trumniaki czy podeszwa masajska?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 17:00
Czy lepiej zainwestować w buty, które będziemy mogli nosić kilka sezonów i zapłacić za nie krocie, czy wystarczy zadowolić się pierwszą lepszą tanizną, ale i pogodzić z faktem, że nową parę będziemy musieli kupić już za miesiąc?
rozwiń zwiń