Impro Kolektyw Przyjezdni: improwizacja jest czymś wspaniałym

Impro Kolektyw "Przyjezdni" to teatr improwizowany tworzony przez ludzi z całej Polski mieszkających obecnie w stolicy. Zapewniają, że są w stanie zaimprowizować na... każdy temat.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public domain
O Audycji
Tytuł Impro Kolektyw Przyjezdni: improwizacja jest czymś wspaniałym
Opis

Impro Kolektyw "Przyjezdni" to teatr improwizowany tworzony przez ludzi z całej Polski mieszkających obecnie w stolicy. W skład grupy wchodzą aktorzy, tancerze, kabareciarze, a nawet rysownicy.

 - Znaliśmy się wcześniej, śmialiśmy się wspólnie. Pierwsze spotkania miały charakter warsztatów, potem ograniczyliśmy skład i zostaliśmy stałą grupą, pod hasłem "Przyjezdni" - mówi Karolina Pańczyk.

Członkowie zespołu zapewniają, że są w stanie zaimprowizować scenki na każdy temat, jaki zasugeruje im publiczność. - Improwizacja jest wspaniała. Tworzysz połączenie myśli z innym człowiekiem i nie wiesz, w którą stronę te myśli pójdą. To ciężko znaleźć w teatrze klasycznym - przyznał Łukasz Ławniczak.

W swoim repertuarze mają także "długi format", czyli improwizowany spektakl pt. "Pendolino", w którym to widzowie decydują, jak zakończy się szaleńcza podróż. W programie rozmawialiśmy o tym, jak powstał ten spektakl i jak nie spalić spontanicznego żartu.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: członkowie Impro Kolektywu Przyjezdni - Karolina Pańczyk (kabareciarz, z wykształcenia polonistka i kulturoznawca) i Łukasz Ławniczak (tancerz, z wyksztalcenia historyk)

Data emisji: 27.10.2015

Godzina emisji: 21.00

kd/kul

Playlista
Tagi

Playlista