Kaja Mianowana: młodziutka diva operowa

Edyta Górniak dysponuje głosem o 3-oktawowej skali, głos Justyny Steczkowskiej ma 4 oktawy. Podobną skalą może się pochwalić 25-letnia sopranistka koloraturowa Kaja Mianowana.
Pasją Kai jest śpiew w różnych językach. Ostatnio wygrała konkurs piosenki Anny German, na którym śpiewała po rosyjsku
Pasją Kai jest śpiew w różnych językach. Ostatnio wygrała konkurs piosenki Anny German, na którym śpiewała po rosyjskuFoto: Archiwum prywatne
O Audycji
Tytuł Kaja Mianowana: młodziutka diva operowa
Prowadzący Michał Piwowarek
Opis

Kaja jest jeszcze studentką wydziału wokalnego, ale już od wielu lat występuje w teatrach muzycznych w całej Polsce. Jako 17-latka zagrała jedną z głównych ról w musicalu "Upiór w operze" w Teatrze Roma.

- Była to rola Christine Daaé, a ja i Paulina Janczak byłyśmy jednymi z najmłodszych na świecie odtwórczyń. Cały sztab specjalistów w krótkim czasie próbował z nas zrobić namiastkę div operowych. Mogę mówić o szczęściu, bo niewielu reżyserów powierza tak trudne role tak młodym wokalistkom - opowiada Kaja Mianowana.

Śpiewaczka wyjaśnia też, czym sopran koloraturowy różni się od innych rodzajów głosów kobiecych i wspomina swój ostatni sukces - wygraną na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anny German w Moskwie. Prowadzący namawia ją także do... zaśpiewania piosenki Lady Gagi "Bad Romance" operowym głosem! Z audycji dowiecie się, gdzie w najbliższym czasie będzie można usłyszeć Kaję.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Gość: Kaja Mianowana (śpiewaczka, aktorka, instrumentalistka)

Data emisji: 26.11.2015

Godzina emisji: 21.00

mg/pg

Playlista
Tagi

Playlista
  • ROBIN SCHULZ - Sugar (ft Francesco Yates)
  • OWL CITY - Unbelievable (feat. Hanson)
  • NICO & VINZ - Fresh Idea