Czar przedwojennych polek, tang i walczyków

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to grupa ludzi, którzy postanowili wskrzesić kompozycje doskonale znane Warszawie lat 20. i 30.
Warszawska Orkiestra Sentymentalna gra przeboje z dawnych lat
Warszawska Orkiestra Sentymentalna gra przeboje z dawnych latFoto: źr. Facebook/Warszawska Orkiestra Sentymentalna
O Audycji
Tytuł Czar przedwojennych polek, tang i walczyków
Opis

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to grupa ludzi, którzy postanowili wskrzesić kompozycje doskonale znane Warszawie lat 20. i 30.

Zespół zadebiutował w maju, a niedługo potem został on wyróżniony w konkursie Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Obecnie muzycy przygotowują się do wydania płyty, na której znajdą się pełne przedwojennego uroku tanga, polki, walczyki oraz fokstroty.

- To, co robimy, nie do końca można nazwać folklorem miejskim, ponieważ gramy, ogólnie rzecz biorąc, muzykę z 20-lecia międzywojennego. Tamtem folklor można podzielić na uliczny, podwórkowy i ten wyższy: rewiowy, teatralny, kabaretowy, filmowy, którego Warszawa była ważnym ośrodkiem. Natomiast nie była to twórczość tylko warszawska - mówi wokalistka i akordeonistka Gabriela Mościcka.

W audycji posłuchacie m.in. utworu "Nikodem". To fokstrot z 1933 roku pochodzący ze spektaklu "Rewia Warszawy" Teatru Morskie Oko.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Data emisji: 10.11.2015

Godzina emisji: 21.00

mg/bch

Goście

Gabriela Mościcka i Kazik Nitkiewicz (muzycy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej)

Playlista
Tagi

Playlista
  • Michael Calfan, - Treasured Soul
  • MADCON - Keep My Cool
  • MELA KOTELUK - Żurawie Origami
  • GNARLS BARKLEY - Run
  • Aston Adam - Nikodem