X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zespół till7.30: kpop to perfekcyjna synchronizacja

W głosowaniu na najcześciej coverowaną piosenkę kpopową w Polsce zwyciężył zespół Bigbang z utworem "Bang bang bang". Ich choreografię ma w swoim repertuarze grupa till7.30.
Muzyka rodem z Azji robi zawrotną karierę w Europie. Jedną z jej gwiazd jest grupa Bigbang
Muzyka rodem z Azji robi zawrotną karierę w Europie. Jedną z jej gwiazd jest grupa BigbangFoto: Republic of Korea/lickr/CC
O Audycji
Tytuł Dziewczyny z till7.30 i ich covery grupy Bigbang
Opis

W świecie kpopu nie jest ważne, czy choreografia jest damska czy męska, a kobiece zespoły bardzo często coverują zespoły męskie. Prawdziwy szał na taniec do koreańskiej muzyki trwa oczywiście w Azji, ale i w Europie jest coraz więcej coverowych grup.

- Są choreografie łatwe i trudniejsze, ciężko zgrać 7-8 osób tańczących razem, a kpopowe zespoły znane są z perfekcyjnej synchronizacji. Ważne jest to, żeby każdy z członków zespołu po równo dostawał czas na zaprezentowanie się albo przynajmniej oddawał te same emocje. Szczególnie trudne są choreografie męskie, to już wyzwanie na poziomie - mówią dziewczyny till7.30.

Tancerki opowiadały też o tym, czym choreografie kpopowe różnią się od amerykańskich. W audycji nie zabrakło także nowości ze świata koreańskiego showbiznesu, a także lekcji języka koreańskiego. Tym razem zdradziliśmy, jak powiedzieć "dziękuję" na dwa sposoby.

***

Tytuł audycji: Teraz Kpop!

Prowadzi: Klaudia Tyszkiewicz

Data emisji: 3.12.2015

Godzina emisji: 20.00

mg/mm

Goście

Tancerki z zespołu till7.30

Playlista
Tagi

Playlista