Zimowa: dbamy o emocje na koncertach

Zimowa to młoda formacja z Wodzisławia Śląskiego. Tworzą ją wokalistka Aneta Maciaszczyk i Michał Mentel, którym na koncertach towarzyszą gitarzysta Michał Husak i basista Jakub Buczek, odpowiedzialny także za sample.
Fragm. okładki płyty Cover The Fall formacji Zimowa
Fragm. okładki płyty "Cover The Fall" formacji ZimowaFoto: mat. pras.
O Audycji

Tytuł Zimowa: dbamy o emocje na koncertach
Prowadzący Rawski Tomasz
Opis

Zimowa do młoda formacja z Wodziława Śląskiego. Tworzą ją wokalistka Aneta Maciaszczyk i Michał Mentel, którym na koncertach towarzyszą gitarzysta Michał Husak i basista Jakub Buczek, odpowiedzialny także za sample.

Na koncie mają m.in. świetnie przyjęte demo, na które składają się cztery numery, kolejne single, a w 2015 roku ukazał się ich krążek "Cover the Fall". Jak przyznali w Czwórce, atmosferę, którą udało im się tworzyć w studiu nagraniowym, starają się przełożyć na klimat panujący na koncertach. Chcą, by ich występy były zamkniętą całością, a odbiorcy mieli wrażenie, że słuchają… spójnej historii.

- Dopasowaliśmy formułę koncertową, robimy mało przerw między utworami. Dbamy o emocjonalny nastrój podczas koncertów - tłumaczyła Aneta Maciaszczyk. W rozmowie z Tomaszem Rawskim muzycy opowiadali także m.in. o swoim najnowszym numerze śpiewanym po polsku oraz tłumaczyli, jak chcą osiągnąć to, by "ich wzruszenie stało się czyimś wzruszeniem, a jednoczesnie, by nie otrzeć się o banał".

***

Tytuł audycji: Niedzielna sesja

Materiał: Tomasz Rawski

Gość: grupa Zimowa (Aneta Maciaszczyk i Michał Mentel)

Data emisji: 24.01.2016

Godzina emisji: 21.00

kd/mc

Playlista
Tagi

Playlista