Wikingowie. Tak żyli ludzie, którzy podbijali świat

- Jeszcze do niedawna Wikingowie nie byli tak znani jak Rzymianie czy Egipcjanie, a ich historia jest fascynująca. To oni odkryli Amerykę, nie podróżnicy znani z podręczników do historii. Dzięki swoim umiejętnościom budowlanym byli także m.in. w Afryce - opowiadał Radosław Lewandowski.
Fragm. okładki pierwszej części sagi Wikingowie Radosława Lewandowskiego
Fragm. okładki pierwszej części sagi "Wikingowie" Radosława LewandowskiegoFoto: mat. pras.
O Audycji
Tytuł Wikingowie. Tak żyli ludzie, którzy podbijali świat
Prowadzący Szajkowski Maciej
Opis

- Wiking to nie jest wyłącznie określenie nacji, grupy mieszkańców Skandynawii, ale także w pewnym sensie zawodu, Wikingów porównać można do piratów - opowiadał Radosław Lewandowski. Jak przypominał, "złoty czas" tego ludu przypadał na wieki X - XII. - Cały świat obawiał się ich jako "grabieżców", a to byli przecież także kupcy, świetni budowniczowie okrętów - mówił gość Czwórki.

Opowiadał także o swojej trylogii "Wikingowie", której dwa pierwsze tomu "Wilcze dziedzictwo" i "Najeźdźcy z Północy" już ukazały się na rynku, teraz światło dzienne ujrzał trzeci, czyli "Topory i sejmitary". Jak Radosław Lewandowski przeprowadzał swoje badania? O tym mówił w Czwórce. W rozmowie z Maciejem Szajkowskim tłumaczył także m.in., jakie związki łączyły Wikingów i Mieszka I, w jaki sposób nawigowali oni swoimi okrętami i jak na co dzień wyglądało ich życie.

W programie nie zabrakło także sporej dawki dobrej folkowej muzyki. Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji <<<

***

Tytuł audycji: Folk Off

Gość: Radosław Lewandowski (badacz historyczny, autor m.in. trylogii "Wikingowie")

Data emisji: 15.03.2017

Godzina emisji: 00.00

kd/jsz

Playlista
Tagi

Playlista