X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czat Czwórki 6 marca godz. 15:05

Czat Czwórki 6 marca godz. 15:05
O Audycji
Tytuł Czat Czwórki 2019/03/06 15:00
Prowadzący Firan Piotr, Klimek Dominika
Opis

Gdy w kulturze brak kultury... Z Internetu usuwana jest mowa nienawiści. Artyści organizują imprezy, które są ich protestem wobec hejtu i brutalizacji języka. Dbamy o to, by język debaty publicznej był kulturalny. Jednocześnie to, co najczęściej dociera do młodego pokolenia - muzyka, treści internetowe, wciąż pozbawione jest tego filtra. Nawet doświadczeni raperzy w piosenkach wydawanych w 2019 roku opisują kobiety w sposób tak przedmiotowy, że gdyby napisali to w formie statusu na fb - z pewnością zostałby usunięty. Jednak w ogólnodostępnej piosence narracja ta się broni. Jak wiemy na przykładzie Popka czy Sexmasterki - im bardziej kontrowersyjnie tym lepiej. Nawet jeśli oglądają to dziesięciolatki. Jak na to zjawisko patrzą wydawcy, którzy filtrują treści docierające do młodych odbiorców? Czemu zmiana świadomości ominęła niektóre gałęzie kultury, które kształtują młode pokolenie? Czy artyści powinni poddawać swoje myśli autocenzurze? Po 16. sprawdzimy jak to jest mieć odjazd na… tłumaczenia. Krzysiek Warzona, warszawski licealista, został jednym z laureatów konkursu Juvenes Translatores organizowanego przez Komisję Europejską. Komentując wyniki konkursu, komisarz ds. budżetu, zasobów ludzkich i tłumaczeń pisemnych Günther H. Oettinger, powiedział: Jestem pod wrażeniem umiejętności językowych tych utalentowanych młodych ludzi. Nauka języków ma kluczowe znaczenie we współczesnym społeczeństwie.

Goście Andżelika Kaczorowska, Filip Szałasek, Monika Czaplicka
Playlista
Tagi
Playlista