Czy sklepy powinny być zamknięte w każdą niedzielę?

Ponad rok temu Sejm przyjął ustawę ograniczającą handel w niedzielę. W jaki sposób przepisy wpłynęły na nasz styl życia, sposób spędzania wolnego czasu i wielkość konsumpcji?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Free-Photos
O Audycji
Tytuł Czy sklepy powinny być zamknięte w każdą niedzielę?
Prowadzący Firan Piotr
Opis

- Ludzie pracowali i będą pracować w niedzielę. Jeśli nie w handlu wielkopowierzchniowym, to będą to robić na przykład w gastronomii - mówił Piotr Szumlewicz, ekspert związkowy. - Dla mnie kluczowe są prawa pracownicze, a dla nich to nie była korzystna zmiana. 

- Ci, którzy są zatrudnieni w handlu nadal pracują w niedzielę, ale dodatkowo więcej i ciężej, bo muszą obsłużyć klientów, którzy tego dnia robią zakupy na przykład na stacjach benzynowych - dodawała Renata Juszkiewicz z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. - Nie możemy patrzeć na handel wyłącznie przez pryzmat konsumpcji produktów spożywczych, która utrzymuje się na dobrym poziomie. To bardziej złożone zjawisko - tłumaczyła. 

Jakie rozwiązania należy wprowadzić, by usprawnić obsługę klientów i odciążyć pracowników handlu? Czy zakaz zmienił rynek i model spędzania wolnego czasu? Czy istnieje alternatywa dla niedzieli bez handlu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Data emisji: 8.04.2019

Godzina emisji: 15.08

ac

Goście Piotr Szumlewicz (ekspert związkowy), Renata Juszkiewicz (Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji)
Playlista
Tagi
Playlista
  • MOBY - Jam For The Ladies (feat Princess Superstar)
  • TODD TERJE - Maskindans (Radio Edit)
  • CHARLES HAMILTON - New York Raining (feat. Rita Ora)
  • Kalina, - Pamietam Cię
  • GROOVE ARMADA - Everybody Looked The Same